Українські виробники друкують пілотні контролери для своїх дронів: чому це важливо

Виробництво власних пілотних контролерів дозволить знизити ризики залежності від китайських постачальників та завищення цін

Дрони, зброя
Польотний контролер - основний елемент будь-якого квадрокоптера

Благодійний фонд «Дикі Шершні» (Wild Hornets), який безоплатно збирає FPV-дрони для українських військових, виготовляє модулі польотного контролера для дронів. Це допоможе звільнитись від китайських постачальників. По виробництво написав 17 лютого dev.ua з посиланням на відео в Х від Wild Hornets.

Повідомляється, що Wild Hornets виробляють кілька різних типів дронів, як з FPV-камікадзе, так і з багаторазовими бомбардувальниками на малих 7-дюймових або більших 10-дюймових рамах. Зовсім недавно вони почали виготовляти квадрокоптер під назвою Wally з датчиками нічного бачення. В основі всіх них лежить той самий контролер польоту, і Wild Hornets може легко перемикати виробництво з одного типу на інший залежно від попиту.

«Завдяки збільшенню виробництва «Дикі Шершні» знизили вартість своїх FPV-дронів на майже 12%, з $400 до $350», - заявили представників виробників.

Крім того, власні польотні контролери дозволяють знизити ризики залежності від китайських постачальників та завищення цін. Великі виробники, на кшталт SpeedyBee, розташовані в Китаї, який обмежив експорт деяких компонентів для безпілотників в Україну. Українські виробники безпілотників часто скаржаться, що їм важко отримати запчастини від китайських постачальників, і вважають, що з росіянами існують особливі відносини.

Польотний контролер — це плата, на якій розміщується процесор, який забезпечує плавність та стабільність польоту дрона. Це основний елемент будь-якого квадрокоптера. Контролер польоту, як правило, є найдорожчою окремою частиною дрона.

Українські інженери створили чіп, що подовжує службу дронів

Інженери ГО «Всеукраїнська федерація підтримки та розвитку БПЛА» створили чіп «Телепорт», який дає змогу ефективніше використовувати дрони Mavic в умовах фронту. Наразі чіп, що подовжують службу дронів, виробляють декілька українських виробників. Найголовніше, на думку розробників — це вбудована архітектура безпеки. 

За способом дії, розповів Дмитро Гнап, чіп найбільше схожий на вже відомий пілотам чіп «канадка», який ставиться між модулем GPS та материнською платою дрона, підмінюючи реальні координати на зміщені.

«Телепорт» — це більш сучасна технологія, яка завдяки просунутим алгоритмам антиспуфінгу дає можливість пілотам літати з включеним gps модулем. Таким чином, на відміну від інших технологій — дрон літає більш стабільно, це дозволяє краще виконувати бойові задачі. Ще одна важлива функція чіпа, анонимізація — або зміщення реальних координат у вибрану країну телепортації. Ця функція також дозволяє підняти рівень сигналу передавача дрона, що покращує зв’язок на дальніх дистанціях.

Видання CNN повідомляє, що Росія завербувала 15 000 громадян Непалу для участі у війні проти України. Це сталося після оголошення російським урядом вигідного пакету для іноземних бійців, який включав щомісячну оплату у 2 000 доларів та швидку процедуру отримання російського паспорта. Сергій Кузан обговорить, як непальські солдати можуть допомогти Росії у війні та наскільки це буде ефективно. Також будемо розглядати, чи вказують такі дії Росії на нову тактику залучення жителів найбідніших країн до конфліктів, і чи можна прорахувати їх мобілізаційний потенціал у цій сфері.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube