Виробництво зброї в Україні погодились профінансувати дві країни - деталі

Читать на русском

Під час форуму у Брюсселі українська сторона планує залучити ще більше країн і коштів

Читать на русском
Зброя
Данія і Канада дали згоду профінансувати виробництво зброї українською оборонною промисловістю

Під час форуму у Брюсселі українська сторона планує залучити ще більше країн і коштів

Данія і Канада погодились виділити кошти на виробництво зброї безпосередньо в Україні. Наразі українська промисловість може швидко виробляти оборонну техніку та безпілотники. Про це 6 травня повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Камишін виступив на форумі оборонної промисловості ЄС-Україна, пише "Європейська правда". Він зауважив, що його головна задача на форумі – отримати фінансування на виробництво озброєння в Україні, "оскільки ми вже спроможні".

"У нас є додаткові не законтрактовані спроможності, і ми хочемо, щоб вони були профінансовані шляхом європейських коштів. У нас є ініціатива, яку ми називаємо "Зброярі", і по цій ініціативі вже дві перші країни зголосилися профінансувати виробництво в Україні. Це Данія та Канада. Ми шукаємо додаткові кошти сьогодні для того, щоб виробляти більше в Україні", - пояснив Камишін.

Уточнюючи, про які не законтрактовані спроможності йдеться, він сказав: "починаючи від бронетехніки – закінчуючи системами безпілотних і літальних, і наземних комплексів". За його словами, всі ці речі можна виробляти в Україні в більшому об’ємі.

"Це найшвидший і найправильніший спосіб, як допомогти нашим Силам оборони", - зауважив Камишін.

Допомога Канади та Данії 

26 квітня міністр національної оборони Канади Білл Блер оголосив про виділення 2,1 мільйона доларів на виробництво безпілотників українським ОПК. Це сталося під час засідання контактної групи з питань оборони України. Цей внесок буде зроблено у співпраці з Великою Британією. Вказується, що першою країною, яка виділила кошти на закупівлю української зброї для українського війська, стала Данія. Уряд країни оголосив про виділення на це 28,5 мільйона доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.