Найбільше коштів спрямовано на виплату пенсій: в Мінфіні оприлюднили видатки на соцвиплати українцям

Читать на русском

В Міністерстві фінансів оприлюднили видатки на соцвиплати українцям з початку року

Читать на русском
Мінфін
Найбільше коштів спрямовано на виплату пенсій — 90,4 млрд грн

В Міністерстві фінансів оприлюднили видатки на соцвиплати українцям з початку року

За перші чотири місяці цього року соціальні видатки профінансовано в сумі 151,2 млрд грн, або 16% суми видатків загального фонду держбюджету. В Міністерстві фінансів запевнили, що всі виплати здійснено вчасно та в повному обсязі. Про це 17 травня пише Урядовий Кур’єр.

У січні — квітні 2024 року з держбюджету на соціальні виплати було надано 151,2 млрд грн, зокрема у квітні — 38,5 млрд грн.

Ці кошти було спрямовано:

  • 90,4 млрд грн, з них у квітні 24,4 млрд грн — на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок і підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, і дефіциту коштів Пенсійного фонду;
  • 26,8 млрд грн, з них у квітні 5,3 млрд грн — на соціальний захист громадян, які потрапили у складні життєві обставини;
  • 5,1 млрд грн, з них у квітні 1,5 млрд грн — на підтримку малозабезпечених сімей;
  • 20,1 млрд грн, з них у квітні 5 млрд грн — надання пільг і житлових субсидій громадянам;
  • 7,8 млрд грн, з них у квітні 2 млрд грн — на соціальний захист дітей та сім’ї;
  • 1 млрд грн, з них у квітні 0,3 млрд грн — на соціальний захист осіб з інвалідністю.

Найбільше коштів спрямовано на виплату пенсій: в Мінфіні оприлюднили видатки на соцвиплати українцям 1

«За перші чотири місяці цього року соціальні видатки профінансовано в сумі 151,2 млрд грн, або 16% суми видатків загального фонду держбюджету. Найбільше коштів спрямовано на виплату пенсій — 90,4 млрд грн, або 9,6% загального фонду держбюджету. Усі виплати здійснено вчасно та в повному обсязі. Продовжуємо робити все необхідне, щоб соціальні послуги були прозорими, доступними й адресованими саме тим людям, які найбільше їх потребують», — прокоментував заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

 

У Мінфіні розповіли, куди йде грошова допомога від США

Уряд України, Світовий банк і USAID реалізують багаторівневу систему моніторингу та аудиту прямої бюджетної підтримки США. З початку війни вона сягає 23 мільярди доларів. Допомога спрямовувалась на зарплати в державному секторі, а це лікарі, вчителі, державні службовці, окрім силових структур, працівники служб надзвичайних ситуацій та на соціальну допомогу. 

У рамках співпраці зі Світовим банком усі виплати здійснюються на підставі щомісячних звітів, окремо за кожною категорією працівників та одержувачів соціальної державної допомоги. Використання цього механізму сприяє швидкому виділенню коштів Уряду України, забезпечуючи при цьому прозорість.

Перед виплатою коштів Уряду України Світовий банк також проводить перевірку видатків, що гарантує, що кошти використовуються тільки за призначенням – для надання основних послуг населенню України.

Інформатор писав, що Мінфін залучив близько 50 млн доларів від Японії на відновлення житла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.