До Держбюджету України надійшла частина коштів гранту обсягом 49,4 млн дол США від Уряду Японії в рамках проекту Світового банку «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» (HOPE)
В Міністерстві фінансів України 16 лютого повідомили, що відомство залучило близько 50 млн доларів США від Японії на відновлення житла. Проект підтримуватиме реформи на національному рівні для покращення результатів відбудови.
Міністр фінансів України Сергій Марченко повідомив, що залучені кошти спрямовуються на подолання наслідків, спричинених збройною агресією росії, та на відбудову житлової інфраструктури України.
«Вдячний командам Уряду Японії та Світового банку за підтримку”, – зазначив Марченко.
Кошти гранту спрямовуються на відшкодування витрат державного бюджету, використаних на компенсаційні виплати власникам осель на ремонт у багатоквартирних та приватних будинках, які зазнали помірних пошкоджень і не потребують капітального ремонту. Проект підтримуватиме реформи політики на національному рівні для покращення результатів відбудови.
Також найближчим часом Україна очікує на фінансування від Урядів Японії та Норвегії через проект Світового банку "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" (PEACE in Ukraine). Фінансування частково компенсує видатки держбюджету України на виплати вчителям, працівникам служб першого реагування та на пенсійні виплати.
Нагадаємо, на початок лютого надана Японією фінансова допомога Україні перевищила 4,5 мільярда доларів. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
«Японія тепер посідає 4-те місце серед наших партнерів за розміром наданої бюджетної підтримки», - сказав Прем’єр-міністр.
За його словами, українська сторона бачить справжній інтерес японського уряду та бізнесу до спільних проєктів у різних сферах, а також до України як до інвестиційного майданчика.
Цього місяця українська урядова делегація відвідає Токіо, де відбудеться Японсько-українська конференція з відновлення і економічного зростання. Японські компанії виявляють величезний інтерес до Конференції, яка відбудеться в Токіо 19-20 лютого, у багатьох з них створені спеціальні офіси для розробки планів щодо України.
У нашому інтерв'ю з Олексієм Гончаренком ми з'ясували, які правки очікувати у запропонованому законопроєкті про мобілізацію. Ми не оминали тему боротьби з «ухилянтами» і дізналися, чому агресивний підхід не завжди є найкращим в цій сфері. Детальні відповіді від народного депутата вже скоро!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.