Чому в Дії недоступні валютні облігації та як їх придбати

Читать на русском

У Дії доступні лише військові облігації

Читать на русском
Дія
Облігації у Дії

У Дії доступні лише військові облігації

Серед українців валютні облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) популярніші, ніж гривневі. Але купити їх складніше: ви не знайдете ці папери в Дії, чи застосунках низки фінкомпаній. Вся справа в особливостях переказу валюти.

Про це йдеться у публікації Мінфіну. Українці стрімко нарощують портфель ОВДП. Наразі у них на руках цих цінних паперів на 59,6 мільярда гривень (в еквіваленті, враховуючи також валютні), хоча ще на початку цього року портфель держоблігацій на руках у населення оцінювався у 53,25 мільярда гривень. Тобто лише за півтора місяця інвестиції в державні облігації зросли на приблизно на 6,35 мільярда гривень, або ж майже на 12%.

У загальній структурі покупців облігацій фізособи все ще займають незначну частку — лише близько 3,7%, найбільші портфелі — в НБУ та банків (переважно, державних). Однак, із погляду зміни пріоритетів у напрямках приватних інвестицій, збільшення вкладень в державні папери — важливий сигнал. Така зміна відбулася завдяки поєднанню двох факторів. Перший — це дохідність, яка перевищує ставки за депозитами навіть у найщедріших банків (особливо враховуючи, що заробіток за облігаціями не оподатковується). Другий — це суттєве спрощення процесу придбання: ОВДП можна купити в застосунках "Дія" та низки банків і фінкомпаній, а частина продавців скасували будь-які комісії за ці операції.

Чому не всі продають валютні облігації

Попри популярність валютних облігацій, їх не можна придбати у застосунку Дія — там присутні лише гривневі папери. Так само ОВДП лише в національній валюті представлені в застосунку фінансової компанії ICU та на сайті інвестиційного сервісу Bond UA. Як пояснили в ICU — вся справа в особливостях переказу валюти.

"Під час роботи з фінансовими компаніями клієнт переказує кошти з банку на рахунок у цінних паперах, й в нього виникає комісія за SWIFT-переказ. Тому відсутня економічна доцільність купівлі 1 облігації, відповідно, немає масової роздрібної торгівлі валютними ОВДП", — зазначив керівник брокерського підрозділу ICU Андрій Величко.

Тому той-таки ICU продає валютні папери лише під запит клієнтів та великими лотами від 50 штук. Через необхідність переказу коштів можуть виникнути труднощі й у разі купівлі валютних облігацій в одному банку, якщо валюта знаходиться в іншому. Частина банків, у принципі, відмовляється від таких операцій, частина — погоджується, але такий переказ вимагатиме сил і часу.

Де купувати валютні облігації

Найзручніше, особливо якщо мова йде про невелику суму, купувати облігації в банках. Вони продають цінні папери як через первинний, так і вторинний ринок. Купівля на первинному ринку означає, що клієнт робить замовлення на придбання цінних паперів, а банк купує їх на наступному аукціоні Мінфіну. Для того, щоб здійснити таку операцію, банк має бути первинним дилером, тобто мати допуск до аукціонів Мінфіну. Наразі такий статус мають 11 банків, повний їх перелік можна знайти тут.

Українці отримали 44,8+ мільйона гривень прибутку за купівлю військових облігацій у Дії 

Як інвестувати кошти в поразку росії й отримати за це прибуток? Купити військові облігації в Дії. А це не тільки вкладення в зброю, боєприпаси, техніку, їжу та медикаменти для військових. Це ще підтримка економіки країни — зарплати медикам, учителям, пенсії, соцвиплати та інше. Облігації — це донати в державу, але вигідніше, адже вкладені кошти вам повертаються з відсотком. Як це працює?

Держава випускає цінні папери → ви купуєте їх у вигляді облігацій → гроші йдуть у державний бюджет → після закінчення терміну вам повертаються вкладені кошти та відсоток прибутку. Купуйте цінні папери в Дії з будь-якої банківської картки, бо:

  • 0% комісії та прихованих платежів,
  •  унікальна картка міста-облігації серед ваших документів у Дії..

Застарілі пострадянські далекобійні ракети КМ-23 і КМ-24, які рф отримує від Північної Кореї, несуть небезпеку українським містам. Втім, від них є ефективні "ліки": які саме, і чи отримає Україна допомогу від балістичного терору, розповідає авіаексперт Анатолій Храпчинський.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.