Засновника криптобіржі Binance Чанпен Чжао випустили під заставу
Американський федеральний суд у Сіетлі відклав розгляд вироку у кримінальній справі проти засновника криптобіржі Binance Чанпена Чжао. Очікується, що вирок бізнесмену винесуть 30 квітня 2024 року. Наразі його відпустили під заставу.
Про це повідомляє CNBC. Відомо, що канадієць Чанпен Чжао був відпущений під заставу у розмірі 175 мільйонів доларів США. Засновнику відомої криптобіржі загрожує до 18 місяців ув’язнення. При цьому американські прокурори розглядали можливість запросити більш суворе покарання для бізнесмена.
Зазначається, що ще в листопаді 2023 року Чанпен Чжао визнав себе винним у нездатності забезпечити ефективні заходи боротьби з відмиванням грошей на Binance. Він також погодився залишити посаду генерального директора. Крім того, бізнесмен згоден виплатити штраф у розмірі 50 мільйонів доларів. Водночас криптобіржа Binance у рамках угоди згодилася виплатити 4,3 мільярда доларів.
Водночас попри цей скандал та кримінальну справу Чанпен Чжао не втратив свого впливу на криптовалютний ринок. Він володіє контрольним пакетом акцій Binance, який зберіг завдяки угоді з Мін’юстом США. Крім того, у його власності є біткоїни та токени Binance та BNB. За інформацією Bloomberg Billionaires Index, наприкінці 2023 року, коли біткоїн подорожчав більш ніж на 160%, Чанпен Чжао очолив список криптобізнесменів.
Влітку 2023 року стало відомо, що Комісія з цінних паперів та бірж США висунула близько 13 звинувачень проти Чанпена Чжао та компанії Binance. У Комісії стверджують, що Чжао та Binance здійснюють контроль над активами клієнтів платформи, дозволяючи їм об'єднувати активи клієнтів або перенаправляти їх на свій розсуд, у тому числі в компанію Sigma Chain, яка належала Чжао та контролювалася ним. У скарзі також йдеться про порушення важливих положень законодавства США, пов'язані з реєстрацією:
"Як стверджується, Чжао та Binance вводили інвесторів в оману щодо контролю ризиків та спотворювали обсяги торгів, активно приховуючи, хто керував платформою, маніпулятивну торгівлю її афілійованого маркет-мейкера, і навіть де і в кого зберігалися кошти інвесторів та криптоактиви. Вони намагалися обійти закони США щодо цінних паперів, оголошуючи про фіктивний контроль, який вони ігнорували за лаштунками, щоб утримати на своїх платформах дорогих американських клієнтів. Громадськість має остерігатися інвестувати будь-які свої важко зароблені активи в ці незаконні платформи або на них", - зазначали в Комісії цінних паперів США.
Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.