У Мінфіні розповіли, куди йде грошова допомога від США

Читать на русском

Усі виплати здійснюються на підставі щомісячних звітів, окремо за кожною категорією працівників та одержувачів соціальної державної допомоги

Читать на русском
Мінфін
Допомога від США спрямовувалась на зарплати в державному секторі та соціальну допомогу

Усі виплати здійснюються на підставі щомісячних звітів, окремо за кожною категорією працівників та одержувачів соціальної державної допомоги

Уряд України, Світовий банк і USAID реалізують багаторівневу систему моніторингу та аудиту прямої бюджетної підтримки США. З початку війни вона сягає 23 мільярди доларів. Допомога спрямовувалась на зарплати в державному секторі, а це лікарі, вчителі, державні службовці, окрім силових структур, працівники служб надзвичайних ситуацій та на соціальну допомогу. Міністерство фінансів віддане підзвітності використання фінансової допомоги від партнерів.

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко на зустрічі з генеральним інспектором Міністерства оборони США Робертом Сторчем та генеральним інспектором USAID Полом Мартіном. Мінфін активно співпрацює зі Світовим Банком та USAID для забезпечення моніторингу цільового використання кожного долара наданої фінансової допомоги Урядом США.

Сторони обговорили заходи, які Уряд України разом із міжнародними партнерами вживає для забезпечення прозорості використання допомоги від Сполучених Штатів. Спільно з компанією Делойт Консалтинг, яка реалізує проєкт USAID SOERA, Мінфін здійснює моніторинг використання прямої бюджетної підтримки Уряду США, а з аудиторською компанією PriceWaterhouseCoopers Ukraine – перевірку за узгодженими процедурами з метою визначення допустимих державних витрат, проведених Україною у рамках проєкту PEACE in Ukraine.

У рамках співпраці зі Світовим банком усі виплати здійснюються на підставі щомісячних звітів, окремо за кожною категорією працівників та одержувачів соціальної державної допомоги. Використання цього механізму сприяє швидкому виділенню коштів Уряду України, забезпечуючи при цьому прозорість. Перед виплатою коштів Уряду України Світовий банк також проводить перевірку видатків, що гарантує, що кошти використовуються тільки за призначенням – для надання основних послуг населенню України. 

Видатки першого кварталу 2023 року в рамках проєкту Світового банку (PEACE)

Міжнародні партнери спрямували 4,3 мільярда доларів в рамках проєкту PEACE на відшкодування пріоритетних видатків І кварталу 2023 року. 93% коштів - гранти від Сполучених Штатів Америки. Крім того, Україна отримала 15 мільйонів доларів грантової допомоги від Фінляндії та кредит у розмірі 272 мільйонів доларів (252,3 мільйона євро) від Світового Банку. У першому кварталі 2023 року здійснено 171,9 мільярда гривень видатків з державного бюджету, які підлягають відшкодуванню міжнародними партнерами України у рамках проєкту PEACE, зокрема:

  • 105,7 мільярда гривень (61,5%) – видатки соціальної сфери, що включають допомогу 2 мільйонам внутрішньопереміщеним особам (18,6 мільярда гривень), житлові субсидії (9,6 мільярда гривень) для 1,9 мільйона людей,
  • 25,8 мільярда гривень (15%) – видатки сфери охорони здоров’я на оплату праці понад пів мільйона медичних працівників,
  • 25 мільярда гривень (14,5%) – видатки сфери освіти, що включають оплату праці пів мільйона вчителів середніх шкіл і 135 тисяч працівників закладів вищої освіти,
  • 8 мільярда гривень (4,7%) – зарплати 57 тисяч рятувальників ДСНС.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.