Кошти повертатимуться платнику за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, на підставі поданої ним заяви
Мінфін вніс зміни до наказу № 787, і у майбутньому діятимуть норми, які окремо регулюватимуть повернення деяких видів коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів. Це стане можливим у разі скасування судом рішень про накладення на платника грошового стягнення. Також потрібно буде подати заяву.
Про це повідомляє Ліга Закон. Так, у разі скасування судом рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування про накладання на платника стягнення за адміністративне правопорушення та інших законів України (крім порушення податкових та митних правил), яке перерахували до відповідного бюджету органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем у порядку виконавчого провадження за виконавчим документом, такі кошти повертаються платнику за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, на підставі поданої ним заяви.
Для цього платник подає заяву про повернення коштів з бюджету з номером відповідного судового рішення, копію відповідного судового рішення, засвідчену належним чином, та копію платіжної інструкції, згідно з якою органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем перераховано грошове стягнення за адміністративні правопорушення до бюджету, або відповідну інформацію, зазначену в такій платіжній інструкції. Окрім цього, за новими правилами, помилково або надміру зараховані до бюджету податки, збори, пеня та платежі, контроль за якими покладено на органи ДПС, митні та інші платежі, пеня, контроль за справлянням яких покладено на органи Держмитслужби, не підлягають поверненню платникам, щодо яких у порядку, встановленому Законом України "Про санкції" від 14.08.2014 року № 1644-VII, прийнято рішення про застосування спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій), протягом строку застосування таких санкцій.
19 січня на засіданні Уряду затверджено механізм розподілу у 2024 році додаткової дотації обсягом 33,4 мільярда гривень з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у зв’язку з повномасштабною збройною агресією рф. Розподіл додаткової дотації відбуватиметься у два етапи. Перший етап охоплює:
Другий етап передбачає квартальний перерозподіл між місцевими бюджетами (за винятком бюджету міста Києва), ґрунтуючись на фактичних надходженнях ПДФО до місцевих бюджетів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.