Чи впливають борги за аліменти на отримання субсидії, пояснили юристи

Читать на русском

В деяких випадках борги за аліменти впливають на отримання субсидій

Читать на русском
Субсидія
Борги за аліменти впливають на призначення субсидії

В деяких випадках борги за аліменти впливають на отримання субсидій

Субсидія та аліменти – різні економічні категорії, які об’єднує поняття "піклування". Проте, якщо особа має заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці, субсидія від держави не надається. Це роз'яснили у Східному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції.

Юристи пояснюють, що прослідкувати взаємозв’язок між боргами за аліменти і призначенням субсидії можна розглянувши Постанову Кабінету Міністрів України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 14.08.2019 року № 807.

«Положення цього нормативно-правового акту передбачають скасування фінансової допомоги громадянам, які позбавили своїх дітей грошової підтримки. Тобто, якщо відомості про особу внесено до Єдиного реєстру боржників, і вона має заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці – субсидія від держави не надається», - роз’яснили юристи.

Зазначається, що ця норма має своє виключення та не стосується осіб, які є хворими на алко- або наркозалежність, що підтверджується довідкою від лікаря, осіб, до яких застосовуються заходи забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від роботи (посади), осіб, до яких застосовуються запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту або тримання під вартою.

Що робити, якщо відмовили у призначенні субсидії через комунальні борги

В Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області пояснили, як отримати субсидію, маючи борги за ЖКГ. Інструкцію, як це зробити, вони розмістили 6 червня на сайтах громад області.

В Пенсійному фонді роз’яснили, що особам, яким відмовлено у призначенні субсидії на наступний період у зв’язку з наявністю простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком на суму понад 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн), для одержання виплат потрібно документально підтвердити сплату заборгованості. Або укласти договір про її реструктуризацію, або заборгованість, яку споживач не визнає, оскаржити в судовому порядку.

 «Якщо питання заборгованості буде вирішено протягом двох місяців з початку неопалювального сезону, то на підставі наданих документів житлову субсидію призначать з 1 травня 2024 року», - повідомили у Фонді.

Зауважується, що питання причин виникнення або порядку погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг слід вирішувати з підприємствами – надавачами послуг, які здійснюють облік такої заборгованості.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.