Скасувати правки Лозового та спростити митні процедури: які ще вимоги прописані в оновленому меморандумі МВФ

Читать на русском

МВФ встановив дві додаткові вимоги - Україна зобов'язалася ухвалити закон про перезавантаження Держмитниці й переглянути правки Лозового

Читать на русском
МВФ
Оновлений меморандум МВФ стосується зокрема двох кодексів України

МВФ встановив дві додаткові вимоги - Україна зобов'язалася ухвалити закон про перезавантаження Держмитниці й переглянути правки Лозового

Міжнародний валютний фонд опублікував оновлений меморандум про економічну та фінансову політику з Україною в межах четвертого перегляду кредитної програми. У ньому повідомляється, що Україна взяла на себе зобов'язання за двома додатковими вимогами. Про них пише LIGA.

До кінця жовтня Україна повинна завершити ухвалення законопроєкту про перезавантаження Держмитниці й внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу про скасування "правок Лозового" про закриття кримінальних справ у разі закінчення строку розслідування після підозри.

А саме:

  • внесення змін до Митного кодексу (до кінця жовтня 2024 року). Законопроєкт має: спростити митні процедури; роз'яснити трактування митного боргу; створити правову основу для звільнення митників, включаючи їхню перевірку на чесноту в рамках періодичної переатестації; запровадити найм персоналу митниці на контрактній основі тощо. Відповідний законопроєкт №6490-д уже прийнято у першому читанні;
  • внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу (КПК) (до кінця жовтня 2024 року). Законопроєкт має скасувати обов'язкове закриття досудового розслідування у зв'язку з пропуском його строків у низці випадків. Йдеться про відміну «правок Лозового».

В Україні зростатимуть тарифи на комунальні послуги, це вимога МВФ

Влада України у листі про наміри до керівництва Міжнародного валютного фонду допускає поступове підвищення тарифів на комунальні послуги для населення. І торкнуться ці зміни тарифів на газ та електроенергію. Але не зараз, а після війни.

Про це йдеться у тексті Меморандуму із МВФ. Згідно з документом, підвищення тарифів потрібно для того, щоб надати пряму бюджетну підтримку енергетичним державним підприємствам, які суттєво постраждали від дій російських окупантів. Ще передбачається виділення коштів чи цільових ресурсів для захисту вразливих домогосподарств.

У документі також зазначається, що підвищення з 1 червня 2024 року тарифів на електроенергію для населення дозволило наблизити їх до рівнів окупності, а ще скоригувати стимули до використання електроенергії в опалювальний сезон. Свої підписи під оновленим Меморандумом із МВФ поставили президент України Володимир Зеленський, прем'єр-міністр Денис Шмигаль, міністр фінансів Сергій Марченко та голова НБУ Андрій Пишний.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.