Як пенсіонерам отримати субсидію, якщо в квартирі прописані їх дорослі діти, що живуть окремо - пояснення ПФ

Читать на русском

В Пенсійному фонд пояснили, як призначається субсидія в разі, якщо в квартирі прописані родичі, які в ній не проживають

Читать на русском
Субсидії, Пенсійний фонд
Інформацію для призначення субсидій треба надавати в ПФУ

В Пенсійному фонд пояснили, як призначається субсидія в разі, якщо в квартирі прописані родичі, які в ній не проживають

До Пенсійного фонду звернулися за роз’ясненням, щодо призначення субсидії у випадку, якщо в домогосподарстві прописані люди, які в ньому не проживають. Чи потрібно в такому разі для призначення житлової субсидії надавати акт обстеження матеріально-побутових, пояснили 19 червня у ПФУ.

В Пенсійному фонді надали відповідь на питання, чи потрібно в разі прописки людей, які в квартирі не проживають, надавати акт обстеження матеріально-побутових.

«Для призначення житлової субсидії без врахування повнолітньої особи, яка зареєстрована за адресою домогосподарства, але проживає окремо, необхідно зазначити таку інформацію в декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії», - пояснили у фонді.

В ПФУ додали, що у випадку, якщо людина не може надати підтверджуючий документ, що зареєстрована особа фактично не проживає за місцем своєї реєстрації (довідку з місця навчання або з місця роботи та ін.), житлова субсидія призначається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

«Людині надавати акт обстеження потреби немає – органи Пенсійного фонду України самостійно вживають заходів щодо отримання акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/ фактичного місця проживання особи та надсилають відповідний запит до виконавчих органів сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військової адміністрації», - зауважили в ПФУ.

На період очікування акта розгляд заяви відкладається і питання призначення житлової субсидії продовжується після його надходження (протягом 30 днів з дня подання заяви).
Інформація про очікування органом Фонду акта обстеження з’являється в особистому кабінеті людини на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Що робити, якщо відмовили у призначенні субсидії через комунальні борги

В Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області пояснили, як отримати субсидію, маючи борги за ЖКГ. Інструкцію, як це зробити, вони розмістили 6 червня на сайтах громад області.

В Пенсійному фонді роз’яснили, що особам, яким відмовлено у призначенні субсидії на наступний період у зв’язку з наявністю простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком на суму понад 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн), для одержання виплат потрібно документально підтвердити сплату заборгованості. Або укласти договір про її реструктуризацію, або заборгованість, яку споживач не визнає, оскаржити в судовому порядку.

 «Якщо питання заборгованості буде вирішено протягом двох місяців з початку неопалювального сезону, то на підставі наданих документів житлову субсидію призначать з 1 травня 2024 року», - повідомили у Фонді.

Зауважується, що питання причин виникнення або порядку погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг слід вирішувати з підприємствами – надавачами послуг, які здійснюють облік такої заборгованості.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.