За донорство можна отримати пільги та надбавки до пенсії: які суми доплат

Читать на русском

Законодавством передбачено пільги для донорів, які здають свою кров добровільно

Читать на русском
пенсія, донор
За донорство можна отримати доплату до пенсії

Законодавством передбачено пільги для донорів, які здають свою кров добровільно

Почесним донорам України законодавством надано право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 10 % затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Які ще пільги та надбавки передбачені законодавством, повідомили в Пенсійному фонді України.

Законом України “Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові” передбачено пільги для донорів, які здають свою кров добровільно. У разі здійснення безоплатно донації крові в сумарній кількості, що дорівнює двом разовим максимально допустимим дозам, або плазми крові в сумарній кількості, що дорівнює чотирьом разовим максимально допустимим дозам або тромбоцитів у двох разових донаціях методом аферезу, донори набувають таких прав:

  • працівники протягом 1 року після здійснення донації — допомогу з тимчасової непрацездатності у зв’язку із захворюванням у розмірі 100 % середньої заробітної плати донора незалежно від стажу роботи;
  • здобувачі вищої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти — право на одержання грошової допомоги у розмірі 25 % встановленої у закладі освіти стипендії;
  • військовослужбовці строкової служби та курсанти військових закладів освіти протягом 6 місяців після здійснення донації крові — право на одержання грошової надбавки у розмірі 25 % призначеного їм грошового забезпечення.

Інвалідність донора, що настала у зв’язку з виконанням ним донорської функції, прирівнюється до інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання в порядку, встановленому законом.

У разі смерті донора, що настала внаслідок виконання донорської функції, членам сім’ї померлого, які перебували на його утриманні, призначається пенсія у зв’язку із втратою годувальника. Призначення такої пенсії здійснюється в порядку та на умовах, встановлених законом для призначення пенсії сім’ї годувальника, який помер внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання.

Почесним донорам України законодавством надано право на отримання надбавки до пенсії у розмірі 10 % затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. З 1 січня цього року надбавка почесним донорам зросла відповідно до збільшення прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць (2920,00 грн) і становить 292 гривні.

"Для призначення додаткових виплат потрібно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України з відповідною заявою, документом, який посвідчує особу (паспорт), РНОКПП та документами про нагородження нагрудним знаком “Почесний донор України”, - повідомили в ПФУ.

Статус Почесного донора України набувають донори, які безоплатно здійснили донацію крові в сумарній кількості 40 максимально допустимих доз, або плазми крові в сумарній кількості 60 максимально допустимих доз, або 40 максимально допустимих доз клітин крові (еритроцити, тромбоцити, лейкоцити), незалежно від часу здійснення таких донацій. Таким особам видається посвідчення і вручається нагрудний знак “Почесний донор України”.

Як підвищити пенсію на понад 50%, пояснили у Пенсійному фонді

В Пенсійному фонді пояснили, що якщо пенсіонер після досягнення 60 років та за наявності необхідної кількості стажу вирішить продовжити працювати та відмовиться від пенсії, то під час виходу на заслужений відпочинок отримає надбавку за наднормативний стаж.

При призначенні пенсії з відстроченням її розмір збільшується на:

  • 0,5% – за кожний повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку (якщо відстрочка становить до 60 місяців);
  • 0,75% – якщо людина відстрочила вихід на пенсію на понад 60 місяців.

Таким чином, пенсія за рік збільшується на 6%, за два – на 12%, а за шість – на цілих 54%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.