Електромобілі втричі частіше збивають пішоходів, ніж авто з бензиновими двигунами

Читать на русском

Вчені прийшли до неочевидних висновків про причини такого явища: як завжди, їх ціла низка, проте головні звучать так: "електрички" водять недосвідчені водії, а безшумні мотори роблять автівки небезпечними

Читать на русском
Електромобілі втричі частіше збивають пішоходів, ніж авто з бензиновими двигунами
Виявилося, що у міських умовах "електрички" та гібриди втричі частіше збивали пішоходів, ніж автівки з ДВЗ

Вчені прийшли до неочевидних висновків про причини такого явища: як завжди, їх ціла низка, проте головні звучать так: "електрички" водять недосвідчені водії, а безшумні мотори роблять автівки небезпечними

До цікавого висновку прийшли днями вчені, що провели дослідження у Великій Британії. Вони співставили дані про 51 млрд км пробігу електричних автівок та гібридів, і майже 5 трлн км пробігу бензинових та дизельних автівок. Виявилося, що у міських умовах "електрички" та гібриди втричі частіше збивали пішоходів, ніж автівки з двигунами внутрішнього згоряння.

Вчені зауважили, що до таких наслідків призводить низка факторів. По-перше, електромобілі та гібриди частіше використовуються в міських умовах, де пішоходів більше. По-друге, ці автомобілі часто купують молоді та менш досвідчені водії. Важливим фактором є й те, що електромобілі та гібриди значно тихіші за бензинові та дизельні автомобілі.

Також тихий хід електромобілів ускладнює визначення їхньої швидкості та відстані на слух, що може призвести до підвищеної небезпеки для пішоходів. Як зазначив професор епідеміології та статистики Філ Едвардс із Лондонської школи гігієни і тропічної медицини, електромобілі становлять небезпеку для пішоходів через їхню безшумність. Він наголосив на необхідності вжиття заходів урядом для пом’якшення цих ризиків, особливо у світлі переходу на електромобілі.

Дослідження, що охопило період з 2013 по 2017 рік, включало дані про більше, ніж 916 тисяч жертв автокатастроф, з яких близько 13% були пішоходами. Приблизно чверть випадків наїздів на пішоходів сталися за участю електромобілів, що є значним показником з огляду на менший пробіг цих транспортних засобів порівняно з бензиновими та дизельними автомобілями.

Едвардс закликав водіїв електромобілів бути особливо обережними, усвідомлюючи, що ці транспортні засоби суттєво відрізняються від традиційних автівок і потребують особливої уваги на дорозі.

Honda Civic оновили для нового модельного року, а китайці створили вдвічі дешевший аналог Duster'а

Нагадаємо, днями Інформатор писав, що Honda Civic модернізували для 2025 модельного року. Світлини оновленої автівки показали в мережі після офіційної прем'єри. Йдеться про акуратні зміни у зовнішності, що зробили авто більш стрімким та надали йому трохи агресивного вигляду.

Також ми розповідали про те, що китайський кросовер BAIC BJ30 2 покоління днями представили офіційно, і майже одразу модель відправили у продаж. Головний козир передбачуваний: наднизька ціна, вдвічі менша за ціну Renault Duster. Але модель набагато більша за розмірами, її можна порівняти навіть з Hyundai Santa Fe. Крім того, вона має більше технологій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.