Україна працює над модифікацією ракети Нептун, яка свого часу потопила російський крейсер Москва

Читать на русском

Одним із пріоритетів оборонного бюджету України на 2024 рік є ракетне озброєння та боєприпаси

Читать на русском
Зброя України
Українська протикорабельна крилата ракета Нептун була розроблена в київському конструкторському бюро Луч

Одним із пріоритетів оборонного бюджету України на 2024 рік є ракетне озброєння та боєприпаси

Україна  працює над модифікацією протикорабельної крилатої ракети Нептун. Саме ці українські ракети допомогли знищити флагман Чорноморського флоту рф – ракетний крейсер Москва. Що в ракеті може змінитися?

Про модифікацію ракети Нептун розповів заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк.

«Зараз ведеться робота щодо створення так званого довгого Нептуна. Йдеться про нову модифікацію ракети для комплексу Нептун», – зазначив Гаврилюк.

Експерти військового порталу Defence Express припускають, що йдеться про адаптацію ракети Р-360 до комплексу Нептун для знищення наземних цілей. Можлива дальність ракет після модернізації може сягати 400 км, а бойова частина – 350 кг. У початкової протикорабельної версії Нептуна дальність становить близько 300 км, а бойова частина 150 кг.

За словами Івана Гаврилюка, окрім модернізації Нептуна, також відбувається активна робота над зміцненням системи протиповітряної оборони (ППО). Йдеться про модернізовані ЗРК, однак деталей генерал не озвучив.

«Наразі про це ми не можемо говорити докладно, скажу лише, що триває робота над модернізацією зенітно-ракетних комплексів Бук та С-300», - сказав він.

Іван Гаврилюк пояснив, що Міноборони працює над розширенням спроможностей українського оборонно-промислового комплексу разом із Міністерством стратегічних галузей промисловості. Визначено низку завдань щодо виробництва різних видів озброєння, військової техніки, ракет та боєприпасів. Крім того, відомства працюють над масштабуванням виготовлення зброї, максимальною локалізацією виробництва в Україні. До цього процесу залучатимуть не лише державні підприємства, а й приватні, зокрема ті, які виробляють товари подвійного призначення.

Що відомо про ракети Нептун

Українська протикорабельна крилата ракета Нептун була розроблена в київському конструкторському бюро Луч.

У 2020 році береговий ракетний комплекс Нептун був прийнятий на озброєння української армії. Ракета призначена для знищення кораблів водотоннажністю до 5 тис. тонн. Дальність пуску першої модифікації становила до 280 км.
Як повідомляв командувач Військово-морських сил ЗСУ Олексій Неїжпапа, ракета Нептун мала пройти попередні випробування перед початком повномасштабної війни. Однак її тестували вже в бою – під час ударів по реальних цілях військ РФ.

Як відомо, одним із пріоритетів оборонного бюджету України на 2024 рік є ракетне озброєння та боєприпаси. На цей напрям виділять 175 млрд грн, а на військову техніку – близько 80 млрд грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.