Безоплатна медична допомога для ВПО: які гарантії держави

Людина зі статусом ВПО має право на отримання безоплатної медичної допомоги

ВПО
ВПО має право на безоплатну медичну допомогу

Незалежно від місця проживання і реєстрації, кожна людина зі статусом ВПО може отримати медичну допомогу в однаково повному обсязі. Про це нагадали в Хмельницькій обласній військовій адміністрації.

Право ВПО на безоплатну медичну допомогу реалізується через Програму медичних гарантій. Зокрема, вона покриває потреби внутрішньо переміщених осіб. Програма медичних гарантій включає всі основні види медичної допомоги:

  1. екстреної медичної допомоги (незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем);
  2. первинної медичної допомоги;
  3. спеціалізованої медичної допомоги;
  4. паліативної медичної допомоги;
  5. реабілітації у сфері охорони здоров’я;
  6. медичної допомоги дітям до 16 років;
  7. медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

А також безоплатні або з частковою доплатою ліки за програмою реімбурсації «Доступні ліки».

«Вхідною точкою до безоплатного медичного обслуговування залишається лікар первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт або педіатр. Це може бути лікар комунального закладу, або приватного, чи працювати як ФОП за договором із НСЗУ. Пацієнтам, які тимчасово проживають в інших населених пунктах України і потребують медичної допомоги, необхідно звернутись до найближчого медичного закладу з договором з НСЗУ та укласти декларацію з сімейним лікарем», - пояснили фахівці.

Вони уточнили, що скасовувати попередню декларацію не потрібно. При укладанні нової декларації з обраним лікарем зміни автоматично зафіксуються в електронній системі охорони здоровʼя і попередня декларація буде автоматично анульована. Маючи декларацію з лікарем, пацієнти отримують доступ до безоплатних послуг із діагностики та профілактики найпоширеніших захворювань, консультації щодо здорового способу життя, е-направлення до лікарів спеціалістів, е-рецепти на ліки, можуть вакцинуватися відповідно до календаря профілактичних щеплень, оформлювати довідки, листки непрацездатності тощо.

Зауважується, що  без направлення внутрішньо переміщені особи можуть звертатися до: гінеколога, психіатра, нарколога, фтизіатра, педіатра, стоматолога.

Як знайти медзаклад із договором із НСЗУ?

Знайти найближчий медичний заклад або лікаря, який має договір із НСЗУ для надання окремих видів медичних послуг, можна:

Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.

Представники міністерств і Офісу Омбудсмена нададуть онлайн відповіді на всі питання ВПО

Представники різних міністерств і Офісу Омбудсмена нададуть онлайн відповіді на всі питання ВПО. Починаючи від виплати допомоги на проживання, вступу дітей до закладів освіти, постановки на квартирний облік, закінчуючи компенсацією за пошкоджене або зруйноване майно.

Зокрема, в серпні пропонуються наступні теми:

  • 13 серпня - порядок отримання компенсації за пошкоджене або зруйноване житло
  • 15 серпня - порядок і умови участі в програмі доступного кредитування житла єОселя
  • 21 серпня - особливості навчального процесц для дітей-ВПО
  • 22 серпня - надання правничої допомоги особам, що постраждали від збройної агресії проти України
  • 27 серпня - тимчасове житло для ВПО та порядок його отримання
  • 29 серпня - порядок функціонування місць тимчасового проживання ВПО.

Зареєструватися можна за цим посиланням.  Перед початком заходу на електронну адресу, вказану ВПО,  відправлять детальну програму та посилання для підключення через Zoom.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube