Борги за комунальні послуги - адвокатка пояснила, чи можна звертатися за призначенням житлової субсидії

Читать на русском

За словами адвокатки, право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Урядом обов’язкового платежу, який становить 15% сукупного місячного доходу членів домогосподарства

Читать на русском
Комунальні послуги
Адвокатка Новікова пояснила, чи можна звертатися за призначенням житлової субсидії з боргами за комуналку

За словами адвокатки, право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Урядом обов’язкового платежу, який становить 15% сукупного місячного доходу членів домогосподарства

В Україні заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг є підставою для відмови у призначенні субсидії. Однак, при наявності боргу допомога не призначається лише на комунальні послуги, за якими наявний цей борг. Тому можна звернутися з новою заявою, де вкажуть перелік тих послуг, щодо яких заборгованість відсутня. Про це Інформатору розповіла адвокатка Ольга Новікова.

За її словами, питання надання житлових субсидій регулюється положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету міністрів України від 21.10.1995 року № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива". Право на призначення субсидії мають сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання перевищує обсяг визначеного Урядом обов’язкового платежу, який становить 15% сукупного місячного доходу членів домогосподарства.

У випадку наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг є підставою для відмови у призначенні субсидії якщо:

  • заборгованість прострочена понад три місяці (на дату надання такої інформації),
  • строк позовної давності заборгованості (3 роки) не минув,
  • загальна сума заборгованості перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Однак, при наявності боргу субсидія не призначається лише на комунальні послуги, за якими наявний цей борг. Тому якщо вже є відмова у призначенні субсидії у зв'язку із заборгованістю по оплаті за комунальні послуги, можна звернутися з новою заявою про призначення субсидії, де буде вказано перелік тих послуг, щодо яких заборгованість відсутня.

"Тобто, ви маєте право укласти з постачальником комунальних послуг договір щодо реструктуризації боргу та долучити копію цього договору до заяви на субсидію, яка подається до Пенсійного фонду. Якщо такий договір буде укладено протягом двох місяців від початку опалювального сезону, житлову субсидію призначать з початку сезону. У разі, коли громадянин не виконує зобов’язання за договором про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, на підставі інформації надавачів відповідних послуг за рішенням уповноваженого органу надання раніше призначеної житлової субсидії припиняється", - акцентувала Новікова. 

На які послуги надається житлова субсидія

Статтею 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено перелік житлово-комунальних послуг, а саме: житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком; комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами. Наразі у вигляді житлових субсидій держава відшкодовує витрати на оплату:

  • житлово-комунальних послуг,
  • абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються за індивідуальними договорами про надання комунальних послуг або за індивідуальними договорами з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг,
  • витрат на управління багатоквартирним будинком, в якому створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний (житловий) кооператив, та витрат на комунальні послуги в такому будинку
  • на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу.

Житлові субсидії на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива надаються один раз на рік. Вони призначаються, якщо домогосподарство не отримує комунальну послугу з постачання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) та не використовує природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.