Бронювання працівників сфери культури: що пропонують в Мінкульті

В Міністерстві культури заявили, що хочуть змінити підхід до бронювання працівників

Мінкульт, бронювання
Мінкульт працює над бронюванням працівників культури

Виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявляє, що відомство працює над зміною підходу до бронювання працівників сфери культури. Про це 4 липня пише БізнесЦензор.

Ростислав Карандєєв наголошує, що саме культура «створює картину місцевості», тому сьогодні важливо зберегти людей.

"Ми знаємо про проблеми релокованих закладів та тих, хто працює на прифронтовій території. Це питання евакуації музейних фондів, втрата кадрів та багато інших. Та попри все це, маємо продовжувати працювати. Саме культура створює картину місцевості", – наголосив він за результатами поїздки до Слов'янська Донецької області.

За словами урядовця, на сьогодні важливо зберегти людей і забезпечити безперервність мистецької освіти. В пресслужбі відомства повідомили, що нині міністерство працює над тим, щоб змінити підхід до бронювання працівників сфери, а також над визнанням закладів культури критичними для життєзабезпечення регіону.

Раніше Карандєєв заявив, що вважає не до кінця грамотною і виваженою політику щодо мобілізації представників української культури.

45 чоловіків Київського симфонічного оркестру з квітня 2022 року подорожують світом

У квітні 2022 року державний музичний колектив виїхав на гастролі до Німеччини. Відтоді не повернувся, та навіть отримає власний концертний зал, про що писало німецьке видання DW. На фоні розмов про ухилянтів Інформатор надіслав запит до Мінкульту, щоб дізнатися, на якій підставі виїхали артисти та чи є інші подібні колективи, що переїхали за кордон.

У своїй відповіді Міністерство культури та інформаційної політики України зазначило, що з 10 квітня 2022 року за межі України у складі Київського симфонічного оркестру (ДП "Державний академічний естрадно-симфонічний оркестр України") виїхало 45 чоловіків у віці 18-65 років. Загалом, як раніше повідомляло німецьке видання DW, у колективі понад 70 музикантів. Підстава для виїзду - запрошення німецької концертної агенції для проведення благодійних концертів на підтримку України. При цьому, згідно з інформацією на сайті Оркестру, там всього працює 85 музикантів. Pа 2 роки Київський симфонічний оркестр приніс бюджету України понад 835 тис. грн. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

За даними Мінкульту, інші державні колективи, які відносяться до сфери управління Мінкультури, наразі не перебувають за кордоном. 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube