Чи будуть дані про несплачений ухилянтом штраф відображатися в Реєстрі Оберіг

До Реєстру військовозобов’язаних Оберіг вноситимуть дані про ухилення від військового обов’язку і про блокування рахунку за виконавчим провадженням

Реєстр Оберіг
Штрафи будуть відображатися в реєстрі Оберіг

У Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів «Оберіг» будуть відображатися дані про відкрите стосовно ухилянта виконавче провадження. А також відомості про притягнення його до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та мобілізаційного законодавства. Про це 6 червня пише Судово-юридична газета.

Відповідні зміни передбачає ухвалений в цілому 5 червня законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку ведення військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану.

«Відповідно до ухваленого в цілому законопроекту розширено перелік відомостей, які будуть вноситися до Реєстру «Оберіг». А саме, туди потраплять відомості про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (дата, номер, короткий зміст протоколу та/або постанови про адміністративне правопорушення), а також відомості про примусове виконання рішення щодо особи-боржника (реквізити та відомості виконавчого документа)», - пояснюють юристи.

Тобто, дані про несплачений ухилянтом штраф та, відповідно, блокування його рахунків, також будуть відображатися в Реєстрі «Оберіг».

Також народні депутати дещо відкорегували норми стосовно відомостей, які потрапляють в «Оберіг». Так, відомості стосовно батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших представників, а також дітей (ПІБ, дата народження), відомості про сімейний стан особи та відомості про членів її сім’ї (ПІБ, дата народження) мають вноситися виключно за згодою призовника, військовозобов’язаного, резервіста (наразі – просто за згодою).

«Уточнено, що до Реєстру вносяться не просто реквізити паспортів, а реквізити документів, що дають право громадянину України на виїзд з України і в’їзд в Україну (серія, номер, дата видачі, орган, що видав, строк дії). Також тепер до Реєстру будуть вносити не просто відомості про освіту та спеціальність, а реквізити документа про освіту (серія, номер, дата видачі, заклад освіти, що видав, рівень освіти, професія, галузь знань, спеціальність)», - зауважили правознавці.

Чому постанову про Резерв+ так і не опублікували, та який правовий статус має застосунок

Постанову про застосунок Резерв+ наразі опублікувати неможливо, оскільки вона є документом з обмеженим доступом. Це повідомив у коментарях в соцмережі Владислав Дунаєнко – комунікаційник з команди заступниці Міністра оборони України з цифрового розвитку Катерини Черногоренко.

За словами Дунаєнка, постанова, яка врегульовує функціонування застосунку Резерв+, «прийнята 10 травня 2024 року».

«Наразі текст постанови має обмежений доступ, тому текст не можна проглянути публічно. Також функціонування застосунку регулюється наказом Міністра оборони від 29 квітня 2024 року про створення інформаційно-комунікаційної системи для доступу до електронного кабінету військовозобов’язаного» - підкреслив він.

Аналогічне повідомлення про статус Резерв+, процитоване Дунаєнком, розміщено на сайті Міністерства оборони України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube