Чи мають українці право на субсидію у разі отримання спадку: пояснення ПФУ

Читать на русском

Право на субсидії регулюється Положенням, де описані деталі її призначення

Читать на русском
Субсидії, Пенсійний фонд
Право на субсидію залишається навіть у разі отримання у спадок нерухомості

Право на субсидії регулюється Положенням, де описані деталі її призначення

Під час призначення та розрахунку субсидії звертають увагу на доходи. У Пенсійному фонді пояснили, чи можна претендувати на таку допомогу, якщо людина є, наприклад, одержувачем пенсії за віком, вступила у спадок та отримала нерухомість.

В ПФУ пояснили, що право на субсидію збережеться, якщо пенсіонери не почнуть здавати отриману у спадок нерухомість в оренду та отримувати від такої діяльності додатковий дохід.

Це потрібно буде підтвердити після складання фахівцями акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. Це регулює пункт 14 Положення, де описані деталі призначення субсидій. Кабінет міністрів затвердив відповідну постанову №848 ще 1995 року, додали у ПФУ.

"За зазначених обставин ви маєте право на субсидію, оскільки отримуєте пенсію за віком (на отримувачів пенсії за вислугу років, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника ця норма не поширюється) та крім житла, отриманого в спадщину, маєте лише одне житлове приміщення", — йдеться у поясненні.

Хто не має права на субсидію

Субсидія не призначається, якщо, загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. метрів для індивідуальних будинків.

Також субсидія не призначається, якщо будь-хто зі складу домогосподарства протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив операцію на суму, яка перевищила 50 тис. грн.

За даними Пенсійного фонду, за призначенням житлової субсидії мають право звертатися чотири категорії громадян:
  • один із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб; якщо ж особові рахунки розділено — то кожен із тих, на кого відкрито рахунок;
  • громадянин, який не зареєстрований у житловому приміщенні чи будинку, проте фактично проживає на основі договору оренди житла (чи за рішенням суду);
  • індивідуальні забудовники, будинки яких не прийняли в експлуатацію, у разі коли нараховують плату за житлово-комунальні послуги;
  • внутрішньо переміщені особи, які не зареєстровані у житлі, однак фактично проживають за договором оренди житла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.