Чи можна отримати субсидію, якщо житло вам не належить: роз'яснення ПФУ

Читать на русском

У ПФУ пояснили, чи будуть соцвиплати на комунальні послуги без власності на житло - Новини України

Читать на русском
У Пенсійному фонді пояснили важливе правило щодо субсидій
Субсидії

У ПФУ пояснили, чи будуть соцвиплати на комунальні послуги без власності на житло - Новини України

Українці можуть отримувати субсидії на комунальні послуги навіть у тому випадку, якщо вони не зареєстровані за адресою проживання. Проте в такому разі, як пояснили 8 лютого у Пенсійному фонді, потрібно надати ще один документ. Йдеться про договір найму. 

Про це розповіли на офіційному порталі Пенсійного фонду України. Зазначається, що у випадку наявності договору найму, один із членів родини може оформити субсидії на комунальні послуги, якщо родина не зареєстрована за цією адресою. Тобто, йдеться про випадки, коли родина проживає в квартирі або будинку, який орендується. 

Також можна отримати державну допомогу і без документа про оренду житла. Проте це стосується лише вимушено переміщених осіб. Тобто, в такому випадку потрібно буде також надати довідку про статус вимушено переміщеної особи. Якщо особа не є ВПО, то для субсидії на орендоване житло обов'язково буде потрібно надати соцслужбам відповідний документ. 

Кому можуть відмовити у субсидії?

Раніше в Пенсійному фонді України пояснювали, що при розгляді заявок на оформлення субсидій на комунальні послуги зважають, зокрема, на сукупний дохід усіх членів родини, житлову площу та наявність боргів за комуналку. При цьому у наданні державної допомоги можуть відмовити:

  • якщо є борг за оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) за три й більше місяців;
  • якщо є повнолітній член родини, який не має роботи, ніде не навчається і не зареєстрований як безробітний;
  • якщо площа помешкання виходить за певні межі (квартира — більш як 130 кв. м, будинок — більш як 230 кв. м);
  • якщо є автомобіль, випущений менш як п'ять років тому, або два і більше авто, випущених менше як 15 років тому (вимога не стосується мопедів та велосипедів);
  • якщо є депозит розміром більш як 100 тис. грн;
  • якщо не повернули зайві кошти, отримані по субсидії;
  • якщо впродовж року витратили на одноразову покупку більш як 50 тис. грн;
  • якщо хтось з членів родини має борг за аліментами (три місяці й більше).

"Недовідставка" Валерія Залужного, обмеження прав чоловіків у новій версії законопроєкту про мобілізацію та сексистський скандал з "хабалкою" від блогерів - усі важливі події тижня у відеоогляді від Інформатора.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.