У ПФУ пояснили, за що можуть зарахувати страховий стаж, крім роботи

Українцям нагадали, як можна отримати страховий стаж без працевлаштування

У ПФУ роз'яснили правила нарахування стажу одній з категорій громадян
Пенсія

В Україні для оформлення пенсійних виплат потрібно виконати вимоги до страхового стажу. Він нараховується за період, коли особа офіційно працює (тобто, за працівника сплачується податок). Проте в деяких випадках страховий стаж нараховується не лише за період роботи. 

До Пенсійного фонду звернулися громадяни з питанням щодо страхового стажу. У експертів уточнили, чи зараховується до цього стажу період, коли особа доглядає за людино з інвалідністю першої групи. Тобто, йдеться не про офіційне працевлаштування, а про догляд (наприклад, за родичем). 

У Пенсійному фонді зауважили, що Закон України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" передбачає можливість зарахування за певних умов до страхового стажу періодів догляду. Це стосується і догляду за особою з інвалідністю першої групи. Період догляду буде зараховано до страхового стажу людини, яка безпосередньо цим займалася.

Важливо, що період догляду зарахують до стажу в тому випадку, якщо людина:

  • Є працездатною (не досягла пенсійного віку; не є особою з інвалідністю);
  • Не працювала в цей період;
  • Отримувала в органах соціального захисту населення допомогу, надбавку або компенсацію відповідно до законодавства.

"При дотриманні зазначених умов період догляду, який мав місце після 01.01.2004, враховується до страхового стажу людини, оскільки згідно зі статтею 11 Закону № 1058-IV у цей період вона є застрахованою особою. Страхувальником для неї є відповідний орган соціального захисту населення, що виплачує їй допомогу, надбавку або компенсацію (стаття 14 Закону № 1058-IV)", - додали в ПФУ, 

Які вимоги щодо страхового стажу в 2024 році?

В Україні в 2024 році змінилися правила щодо оформлення пенсій. Йдеться про вимоги страхового стажу. Тепер і чоловіки, і жінки можуть вийти на заслужений відпочинок у віці 60 років. Також можна зробити це пізніше - в 63 або 65 років. Чим пізніше громадянин оформлюватиме пенсійні виплати, тим менше будуть вимоги до страхового стажу. Цьогоріч ці вимоги такі:

  • для виходу на пенсію в 60 років - не менше 31 року стажу;
  • для виходу на пенсію в 63 роки - не менше 21 року стажу;
  • для виходу на пенсію в 65 років - від 15 до 21 року стажу.

Підтримка України з боку партнерів? Чи зменшиться її кількість у порівнянні з минулим роком, розповідає Андрій Хрустальов.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube