Пенсія за втратою годувальника: хто може оформити та скільки можна отримати

Читать на русском

У ПФУ роз'яснили правила оформлення пенсій за втратою годувальника

Читать на русском
Українцям пояснили, хто має право на пенсію за втратою годувальника
Пенсії

У ПФУ роз'яснили правила оформлення пенсій за втратою годувальника

В Україні непрацездатні члени родини померлого годувальника, які були на його утриманні, мають право на отримання пенсійних виплат. У ПФУ роз'яснили, кого це стосується, та які правила нарахування такого виду пенсії.

Про це розповіли представники Пенсійного фонду України. Зазначається, що до непрацездатних членів родини належать, зокрема:

  • чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років;
  • діти до 18 років або старші за цей вік, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років;
  • діти, які навчаються, – до завершення навчання, але не довше 23 років; діти-сироти – до 23 років;
  • чоловік (дружина), один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника незалежно від віку і працездатності, які не працюють і зайняті доглядом за дитиною годувальника до досягнення нею 8 років.

При цьому зауважують, що дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на його утриманні.  Розміри таких пенсій визначаються на основі розміру пенсії за віком померлого годувальника:

  • 50 % пенсії за віком – на одного непрацездатного члена сім'ї;
  • 100 % пенсії за віком – на двох та більше непрацездатних членів сім'ї.

Важливо, що пенсія у зв'язку з втратою годувальника не може бути нижче:

  • 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, – на одного непрацездатного члена сім'ї (2093 грн);
  • 120 % – на двох членів сім'ї (2511,60 грн);
  • 150 % – на трьох і більше непрацездатних членів сім'ї (3139,50 грн).

Пенсіонерів закликають користуватися банківськими картками   

Чимало українців отримують пенсії на банківські картки. Нерідко громадяни хочуть там зберігати кошти. Проте експерти закликають українців знімати ці пенсії з картки, або ж витрачати гроші (наприклад, розплачуватися в магазинах). Річ у тім, що якщо пенсіонер пів року не звертається по кошти на проживання, міг піти з життя. Тому відсутність активності на банківській картці може призвести до того, що у фонді дійдуть до висновку, що громадянин вже не потребує цих грошей. Відповідно, виплати припиняються.   

Водночас це не означає, що громадянин не матиме права на отримання пенсії. Просто в такому випадку кошти на рахунку Пенсійного фонду акумулюються до тих пір, доки громадянин їх не зможе отримати. 

 "Коли людина відновлює можливість отримувати свої гроші, ці гроші її чекають. Чекають не більше 3 років, але станом на зараз цей строк для тих людей, які отримували пенсії на тимчасово окупованих з 24 лютого 2022 року територіях, поки не є актуальним", - пояснила заступниця голови Міністерства соціальної політики Дар'я Марчак.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.