Пенсіонерів закликають знімати всі гроші з картки: навіщо це робити

Українцям пояснили, чому важливо не залишати пенсію на картці

Експерти роз'яснили, чому небезпечно залишати пенсію на банківській картці, не знімаючи готівку
Пенсіонери

Чимало українців отримують пенсійні виплати на банківські картки. Проте експерти закликають громадян знімати готівку з рахунків, а не залишати виплати на картці. Заступниця голови Міністерства соціальної політики Дар'я Марчак пояснила, чому це важливо. 

Як передає РБК-Україна, пенсійна картка не підходить для заощаджень. Тобто, Пенсійному фонду треба постійно бачити, що пенсіонер дійсно знімає свої виплати (або витрачає кошти). Якщо ж карткою не користуються, то може статися так, що фонд припинить надавати виплати, а сам рахунок у банку можуть заблокувати. 

Вважається, що у випадку, якщо пенсіонер пів року не звертається по кошти на проживання, міг піти з життя. Тому відсутність активності на банківській картці може призвести до того, що у фонді дійдуть до висновку, що громадянин вже не потребує цих грошей. Відповідно, виплати припиняються. 

Крім того, це не означає, що людина вже не матиме права на пенсію. Це означає, що кошти на рахунку Пенсійного фонду акумулюються до тих пір, доки громадянин їх не зможе отримати. 

"Коли людина відновлює можливість отримувати свої гроші, ці гроші її чекають. Чекають не більше 3 років, але станом на зараз цей строк для тих людей, які отримували пенсії на тимчасово окупованих з 24 лютого 2022 року територіях, поки не є актуальним", - пояснила Дар'я Марчак.

Є також ще один фактор, чому краще не залишати кошти на банківській картці пенсіонерам. Йдеться про шахраїв. Річ у тім, що було чимало випадків, коли зловмисники крали кошти з карт пенсіонерів, а ті потім скаржилися на це у ПФУ та банки. У результаті з'ясовувалося, що гроші списувалися за покупки в магазинах або придбання якихось товарів. 

Індексація пенсій   

У березні очікується чергова індексація пенсійних виплат. За попередніми розрахунками, пенсії українцям проіндексують приблизно на 13%. За словами заступниці міністра соціальної політики Дар'ї Марчак, завдяки індексації пенсіонери будуть захищені від негативного впливу інфляції. Слід підкреслити, що індексація стосується "чистої" пенсії: тобто, без урахування різноманітних надбавок.     

Важливо нагадати, що з 1 січня мінімальна пенсія зросла до 2 361 гривні. З 2024 року також підняли мінімальну зарплату – до 7 100 гривень При цьому 65-річні пенсіонери не можуть отримувати менше ніж 40% від мінімальної зарплати: тобто, тепер особи цього віку з необхідним стажем (35 років чоловікам, 30 років жінкам) можуть розраховувати на мінімум 2 840 гривень пенсії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube