Багатьом українським пенсіонерам можуть припинити виплати: як цього уникнути

Читать на русском

У Мінсоцполітики нагадали про вимогу для продовження виплат пенсій

Читать на русском
Українцям нагадали, що потрібно зробити пенсіонерам ВПО
Пенсіонери

У Мінсоцполітики нагадали про вимогу для продовження виплат пенсій

Громадянам, які не пройшли ідентифікацію, платитимуть пенсію лише до 31 березня 2024 року. Йдеться про внутрішньо переміщених осіб, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України.

Зазначається, що ці громадяни мають до 31 березня пройти ідентифікацію. Це можна зробити у відділенні Пенсійного фонду України або Ощадбанку. Також є можливість пройти процедуру онлайн, не виходячи з дому, через електронний кабінет на порталі Пенсійного фонду, або відеоідентифікацію.

Слід зазначити, що спочатку для проходження ідентифікації пенсіонерам встановили часовий проміжок від 1 липня до кінця 2023 року. Проте згодом уряд вирішив продовжити цей термін ще на три місяці. Таким чином, тепер підтвердити легітимність виплат документами можна до 31 березня 2024 року.

У випадку, якщо особа не пройде перевірку до цієї дати, пенсія накопичуватиметься на рахунку одержувача. Кошти будуть переведені лише після того, як людина пройде ідентифікацію.

Слід зазначити, що ідентифікацію також можна пройти за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія підпис". Тобто, через портал Дія. Також можна звернутися  до дипломатичної установи України, отримати відповідну довідку про те, що пенсіонер живий.

Як пройти ідентифікацію онлайн 

Українці мають можливість пройти ідентифікацію онлайн. Для цього пенсіонеру потрібно звернутися в Пенсійний фонд України через особистий кабінет на порталі електронних послуг за посиланням і призначити зустріч. У випадку проходження ідентифікації онлайн по відеоконференції пенсіонери повинні відповісти на низку питань і надати таку інформацію:

  • Надати згоду на проведення відеоідентифікації, у тому числі на відеофіксацію вашої особи та (або) екрана з вашим зображенням, а також пред’явлених вами документів;
  • Назвати ім'я, прізвище, по батькові;
  • Назвати дату народження;
  • Назвати реквізити паспортного документа (серія (за наявності), номер, дата видачі паспорта громадянина України, найменування уповноваженого суб'єкта, який видав документ, термін дії (за наявності), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
  • Назвати ідентифікаційний код (якщо його немає, то потрібно назвати причину відмови від цього документа та дату, коли від нього відмовилися); Назвати реквізити пенсійного посвідчення;
  • Назвати номер телефону, адресу електронної пошти або інший спосіб зворотного зв’язку;
  • Назвати зареєстроване місце проживання, фактичне місце проживання;
  • Назвати місто, де розташований орган ПФУ, до якого зверталися востаннє;
  • Процедура триває приблизно 20 хвилин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.