Чи надають субсидії пенсіонерам, які мають наднормативну площу житла: відповідь ПФУ

Житлова субсидія на наднормативну площу житла призначається у разі, якщо про це зазначено у заяві

Субсидія, Пенсійний фонд
Субсидія надається і в разі наднормативної площі житла

Законодавство визначає категорії громадян, яким житлова субсидія може призначатися на  наднормативну площу житла. Більш детально про отримання субсидій для непрацездатних і непрацюючих осіб, які мають наднормативну площу житла, розповіли в Пенсійному фонді.

Субсидія непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, призначається на норму, що перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла, якщо про це зазначено у заяві.

До непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі і яким житлову субсидію може бути призначено на наднормативну площу житла, належать особи, які не досягли повноліття та громадяни, які отримують:

  • пенсію за віком, за вислугою років, у зв’язку з втратою годувальника або по інвалідності;
  • державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;
  • державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;
  • тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Інформація про належність членів домогосподарства до вищезазначених категорій осіб зазначається в декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Наднормативна площа житла розраховується збільшенням соціальної норми житла для домогосподарства на 30 відсотків та відповідно становить: на одну особу – 63,53 м2, на двох осіб – 81,27 м2, на трьох осіб - 99 м2.

Соціальні норми житла, в межах яких держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, визначено постановою уряду від 06.08.2014 № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування”.

Призначення житлових субсидій на наднормативну площу житла переглядається у разі:

  • зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку);
  • зміни складу сім’ї члена домогосподарства;
  • працевлаштування таких осіб або виникнення у них інших джерел доходів.

Про такі зміни одержувач житлової субсидії зобов’язаний повідомити протягом 30 календарних днів.

Сім’ям, яким субсидія в неопалювальний період надавалась на  наднормативну площу житла, таке право збережено при автоматичному розрахунку субсидії на опалювальний період, тому додатково звертатися не потрібно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube