Чи передбачена відповідальність для українців, які отримують пенсії на окупованих територіях - роз'яснення адвокатки

Люди, що опинилися в окупації, як ніколи очікують на допомогу від держави, зокрема на належні їм пенсійні виплати

Пенсія
Законодавство України не передбачає відповідальності за отримання російських пенсій

Жителі тимчасово окупованих територій очікують на належні їм виплати. Пенсія виплачуватиметься лише за умови неодержання російської. Разом з тим, законодавство України не передбачає відповідальності за їх отримання. Про це Інформатору 12 березня розповіла партнерка адвокатського об'єднання "EvrikaLaw" Ольга Брус.

Люди, що опинилися в окупації, як ніколи очікують на допомогу від держави, зокрема на належні їм пенсійні виплати. У Мінреінтеграції вказували, що громадянам, які проживають на тимчасово окупованих територіях, українська пенсія виплачуватиметься лише за умови неодержання російської. Звісно, Уряд бажає зекономити кошти, але позбавлення можливості отримувати виплати, на які люди заробляли все життя власною працею, викликає обурення.

Російські окупанти користуються складним становищем, в якому опинилися українці. Вони намагаються фінансовими подачками переманити їх на свою сторону.

"Нерідко, ці обставини, штовхають українців на кардинальні кроки. Зокрема, це стосується і отримання російських документів та оформлення окупаційних пенсій. Це не є варіантом норми, а лише способом для виживання в умовах окупації. До того ж законодавство України не передбачає відповідальності за отримання російських пенсій. А от українську пенсію можна буде поновити на підставі заяви, в якій особа повідомить про неодержання пенсії від російської федерації", - вказала Брус.

Пенсії проіндексували лише на 8%, хоча раніше говорили про 13% 

Розмір індексації розраховують за визначеною законодавством формулою, при цьому зважають на два показники: інфляція за попередній рік та зростання середньої заробітної плати за минулі три роки. У серпні 2023 року, коли велася робота над держбюджетом на 2024 рік, врахували прогнозний показник інфляції – 14,7%. Проте за результатами року економіка продемонструвала кращі показники, отже темпи інфляції суттєво зменшились. Отже, індексацію обрахували з огляду на остаточні офіційні значення:

  • інфляції – 5,1%, 
  • зростання середньої заробітної плати за 2021-2023 роки – 10,81%.

Отже, її розмір змінився і тепер становить 8%. Проте ця цифра є вищою за показник зростання цін у 2023 році.

Загроза від балістики: чи можуть наявні в України системи ППО перехоплювати Іскандери-М, Кинджали та північнокорейські ракети Хвасонг - думка військового експерта Сергія Кузана.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube