Насправді Закон України про єдиний державний реєстр військовозобов'язаних, призовників та резервістів діє ще з 2017 рок, вказує адвокатка
В Україні до єдиного реєстру військовозобов'язаних вноситимуть дані не лише чоловіків, а й жінок. Далі всю інформацію зіставлятимуть - чи є громадянин призовником, військовозобов'язаним чи резервістом. І якщо особа не має такого статусу, то ці дані видалятимуться. Відповідне роз'яснення надала адвокатка Марія Левченко.
Нещодавно глава держави підписав законопроєкт, який передбачає зміни щодо формування єдиного реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів. Після цього багатьох українців почало турбувати питання, чи вноситимуть у цей реєстр жінок.
"Президент підписав 2 квітня законопроєкт №10062, зараз це вже чинний закон номер №3549, де зазначаються зміни до єдиного реєстру військовозобов'язаних, призовників та резервістів. У ньому вказується, що дані усіх громадян України, там не уточнюються статі, тому йдеться і про чоловіків, і про жінок, віком від 17 до 60 років вноситимуться у реєстр", - каже Левченко.
Насправді Закон України про єдиний державний реєстр військовозобов'язаних, призовників та резервістів діє ще з 2017 року. У статті 13 ще тоді зазначалася та ж інформація, тільки різнився вік - у базу вносили із 18 років.
"Але якщо ви прочитаєте другий пункт цієї статті, то там буде зазначено, що всі дані громадян України, які не є призовниками, військовозобов'язаними та резервістами - видаляються із цього реєстру", - наголошує юрист.
Тобто із податковою, міграційної служби і так далі вся інформація надається до цього реєстру, далі все зіставляється - чи є людина призовником, військовозобов'язаним чи резервістом. І якщо особа не має такого статусу, то ці дані видаляються.
"Тому, якщо жінка не є військовозобов'язаною, призовником чи резервістом, то дані з цього реєстру будуть видалятися. Тож не ведіться на міфи, які зараз активно розганяють", - додала Левченко.
Електронний кабінет військовозобов’язаного запрацює 18 травня. Про це в ефірі Радіо Свобода розповіла заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко.
«18 травня Міноборони запускає, як і визначено чинним законом, електронний кабінет військовозобов’язаного. Зараз цей застосунок буквально створюється, і ми отримуємо всі необхідні документи, щоб він був доступний всім нашим громадянам», - зазначила Черногоренко.
За її словами, для того, щоб оновити дані в електронному кабінеті, потрібно буде завантажити мобільний застосунок. Користувачі мають авторизуватися і заповнити необхідні «поля».
«Власне, з 18 травня, у військовозобов’язаних буде обов’язок зареєструвати свої дані, а саме – номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання в трьох доступних форматах – в ТЦК та СП, через ЦНАП або через електронний кабінет військовозобов’язаного. Це буде мобільний застосунок, його можна буде завантажити в App Store і в Google Play Market… Ми працюємо над тим, щоб в застосунку була доступна ця дуже проста і зручна функція – авторизуватися, заповнити ці три «поля» і отримати одразу інформацію з бази військовозобов’язаних «Оберіг» для того, щоб передивитися, які дані є по тобі в реєстрі», - сказала Черногоренко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.