Чи залишаться доплати військовим у 30 та 100 тисяч гривень у 2024 році, розповів заступник міністра оборони Юрій Джигир

Читать на русском

Все буде залежати від інтенсивності боїв та кількості мобілізованих. Якщо буде потрібно, то бюджет оборонного відомства переглянуть.

Читать на русском
виплати військовим, Генеральний штаб, війна в Укпаїна
Головний пріоритет – протистояння збройній агресії рф

Все буде залежати від інтенсивності боїв та кількості мобілізованих. Якщо буде потрібно, то бюджет оборонного відомства переглянуть.

Фінансування міністерства оборони у 2024 році у порівнянні з довоєнним періодом збільшують у 10 разів. Видатки у 2024 році становитимуть рекордні 1 трильйон 164 млрд гривень. 

Як пише сайт BBC News Україна, з цієї суми 883 млрд грн направлять на забезпечення ЗСУ, підготовку кадрів і військ, медичне забезпечення та ветеранів. 

У 2024 році на виплати військовим виділять 751,3 млрд грн. Це дозволить залишити їх на рівні цього року. Однак, як пояснив Юрій Джигир, якщо зросте інтенсивність боїв чи збільшиться кількість військових, потрібно буде збільшувати фінансування та змінювати бюджет.

На розвиток, закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння та військової техніки у 2024 році виділять 265,4 млрд гривень. Це 20% всього оборонного бюджету.

«Говорячи про конкретні військові потреби, основним пріоритетом для нас є забезпечення війська ракетами та боєприпасами, на що виділено близько 175 мільярдів гривень. На закупівлю для ЗСУ військової техніки та озброєння, а також їх ремонт закладено понад 90 мільярдів гривень», - розповів Юрій Джигир. Він зазначив, що це орієнтовні показники, які залежать від бойової обстановки.

Скільки витратять на житло для військових

У 2024 році на житло для військових витратять 100 млн грн. За таких витрат черга зменшується повільно – це визнають в Міноборони.

«Для прикладу, у 2021 році черга складала 44,3 тисячі осіб, у 2022 – 43,5 тисячі осіб. На сьогодні в гарнізонах ЗСУ на квартирному обліку перебуває близько 42,2 тисячі осіб», - повідомив Юрій Джигир.

У відомстві зазначають, що зараз головне завдання - забезпечення відсічі збройної агресії рф.

Нагадаємо, що міжнародна грошова допомога не йде на армію. Зі слів представника Міноборони, Україні вистачає власних ресурсів, щоб фінансувати оборону. І буде вистачати, якщо ситуація на фронті не буде погіршуватись.

«В перший, найскладніший рік повномасштабної війни оборонні видатки склали 22% ВВП, а обсяг власних загальнодержавних доходів - 50,3% ВВП, - сказав Юрій Джигир. - Питання полягає не в тому, чи можна спрямовувати зовнішню допомогу на армію, а в тому – що ще, крім армії, ми зможемо профінансувати без підтримки бюджету з боку міжнародних партнерів».

Інформатор писав, що Офіс Генпрокурора розкрив подробиці розстрілу українських військовополонених.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.