Чому скасували мораторій на стягнення боргів за ЖКП – причина очевидна

Борг населення за спожитою електроенергією збільшився на 41%

Відключення світла
Мораторій а відключення світла значно погіршив платіжну дисципліну

Основна причина скасування мораторію — це зростання заборгованості за житлові комунальні послуги. Зокрема сьогодні борг населення за спожитою електроенергією збільшився на 41% у порівнянні з довоєнним часом. Про це розповів голова НКРЕКП Костянтин Ущаповський.

За словами Костянтина Ущаповського, для нормального функціонування енергосистеми України необхідні значні ресурси, тому скасування мораторію була вимушеною мірою.

«Ті домогосподарства які мають відповідні субсидії, сплачують за комунальні послуги майже у повному розмірі і парадоксальним є те, що борги зростають переважно через домогосподарства, які є платоспроможними, оскільки мораторій значно погіршив платіжну дисципліну», - зауважив Ущаповський.

Тобто, в такий спосіб Кабмін прагне зупини зростання боргів за комунальні послуги, які вже сягнули небачених цифр.Ущаповський нагадав, що дія мораторію зберігатиметься на територіях де ведуться бойові дії та на прифронтових територіях.

Мораторій на відключення комунальних послуг скасували

Уряд України 29 грудня 2023 року скасував мораторій на відключення комунальних послуг, нарахування штрафів та пені, а також на стягнення заборгованості з населення за житлово-комунальні послуги. Відповідна постанова Кабінету Міністрів України №1405 набрала чинності 29 грудня 2023 року.

У нових правилах передбачено, що заборона на відключення комунальних послуг та нарахування штрафів та пені діятиме лише на тимчасово окупованих територіях і там, де ведуться бойові дії. Перелік таких громад затверджує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Ця заборона також діятиме, якщо нерухоме майно споживача було пошкоджене внаслідок бойових дій і якщо він повідомить про це відповідного виконавця комунальної послуги.

Крім того, нові правила дозволяють споживачеві не оплачувати комунальні послуги, якщо громадянин відсутній понад 30 календарних днів і повідомив про це надавача послуг. Для цього потрібно подати заяву й документальне підтвердження в електронній або паперовій формі. Це можуть бути довідки з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби (у числі отримані в іноземній державі), відбування покарання тощо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube