Деякі пенсіонери мають право на житлову пільгу: як скористатися

Читать на русском

Право на житлову пільгу мають пенсіонери, які працювали за певними професіями в сільській місцевості, повідомили в Пенсійному фонді

Читать на русском
Пенсійний фонд, пільга
Сільські пенсіонери мають право на житлову пільгу

Право на житлову пільгу мають пенсіонери, які працювали за певними професіями в сільській місцевості, повідомили в Пенсійному фонді

Скористатись пільгою в розмірі 100% знижки на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу в межах встановлених норм можуть пенсіонери окремих професій. Про це 3 квітня повідомили в Пенсійному фонді України.

В Пенсійному фонді уточнили, що пільгу на жилого-комунальні послуги мають пенсіонери, які працювали в сільській місцевості та продовжують там проживати після виходу на пенсію.

Зокрема, це:

  • педагогічні працівники;
  • медичні та фармацевтичні працівники;
  • спеціалісти із захисту рослин;
  • працівники музеїв, бібліотек;
  • працівники державних і комунальних закладів культури, закладів освіти сфери культури.

Водночас пенсіонерам, які раніше працювали за такими професіями, для отримання пільги потрібно мати не менше трьох років відповідного стажу роботи і на момент виходу на пенсію працювати на посадах, що дають право на пільгу.

«Право на пільгу залежить від доходу сім’ї пільговика. Тобто, вона надається, якщо середньомісячний дохід сім’ї за попередні шість місяців у розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу (у 2024 році це 4 240,0 грн)», - пояснили в ПФУ.

Пільга надається протягом дванадцяти місяців з місяця звернення, але не більш ніж до кінця поточного календарного року. На членів сім’ї пільговика зазначена пільга не поширюється.

Які необхідні документи?

Пенсіонеру, який перебуває на обліку в Реєстрі осіб, які мають право на пільгу, для призначення виплати потрібно надати:

  • заяву про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу;
  • документи, що підтверджують проживання в сільській місцевості.

Для внесення даних до Реєстру пільговиків людина має подати відповідну заяву та підтверджуючу довідку про право на пільгу, що видана відділом освіти, охорони здоров’я, культури (культури і туризму), райдержадміністрації чи адміністрацією установи (закладу), де людина працювала, сільською або селищною радою (у разі ліквідації закладу тощо) на підставі записів у трудовій книжці.

Як звернутися

Подати заяву та необхідні документи до Фонду можна в один зі способів:

  • особисто – через сервісні центри Пенсійного фонду України, уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центри надання адміністративних послуг;
  • поштою – на адресу органу Фонду;
  • онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок “Пенсійний фонд” чи через портал “Дія”.

В телеграм-каналах шахраї діють від імені Пенсійного фонду України

Пенсійний фонд Україні попередив українців про те, що від імені установи в соціальних мережах діють шахраї. Їх діяльність зафіксована в месенджері Telegram. 

В Пенсійному фонді попередили, що шахраї, створюючи інформаційні месенджери від імені ПФУ не просто дезінформують читачів, а збирають їхні особисті та фінансові дані.

Зокрема, чат-бот «Клуб пенсіонерів» використовує символіку Фонду на логотипі та запрошує пенсіонерів долучитися до каналу, для використання їхніх даних, зокрема з метою шахрайських дій,  пояснили у відомстві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.