Додаткові виплати військовим пенсіонерам: скільки і з якого віку

Читать на русском

В Пенсійному фонді України пояснили, на яких умовах отримують додаткові виплати військові пенсіонери

Читать на русском
Пенсія, військові
Виплата в розмірі до 300 грн встановлюється пенсіонерам з дати досягнення 70 років

В Пенсійному фонді України пояснили, на яких умовах отримують додаткові виплати військові пенсіонери

До ПФУ звернувся військовий пенсіонер, якому виповнюється 70 років. Він запитує, чи є у нього право на доплату 300 гривень до пенсії. Відповідь в Пенсійному фонді опублікували 9 квітня на офіційному порталі.

В ПФУ пояснили - щомісячна компенсаційна виплата в розмірі до 300 грн встановлюється пенсіонерам з дати досягнення віку 70 років, незалежно від виду пенсії, закону, згідно з яким призначена пенсія, тривалості страхового стажу та факту роботи.

«Водночас компенсаційна виплата надається за умови, що після її встановлення щомісячний розмір пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, суми індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік, — 10 340,35 грн», - пояснили в ПФУ.

Які документи потрібні військовим для оформлення пенсії

Пенсійне забезпечення військовослужбовців регулює закон, який встановлює особливі умови розрахунку розмірів пенсій, а також вимоги щодо стажу та віку виходу на пенсію. Цей законодавчий акт регулює питання пенсійного забезпечення не тільки військовослужбовців, а й НАБУ, СБУ, БЕБ, ДСНС, Державної прикордонної служби та іншиж формувань.

В Пенсійному фонді пояснили, що заява та необхідні документи для призначення пенсії подаються особисто за місцем реєстрації заявника до районного ТЦК та СП.

Перелік документів, що подається до ТЦК та СП для призначення «військової» пенсії:

  • Заява.
  • Грошовий атестат (з останнього місця служби).
  • Довідка про розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищень) та премії для обчислення пенсії відповідно до статі 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» Додаток 1 та Додаток 8 (з усіх частин, де військовослужбовець проходив військову службу за останні 24 місяці).
  • Витяги з наказів про зарахування та виключення зі списків особового складу військової частини.
  • Паспорт.
  • Податковий номер.
  • Витяг про реєстрацію місця проживання особи.
  • Довідка ОК-5 з Пенсійного фонду України.
  • Довідка за реквізитами банківського рахунку.

РТЦК та СП приймає заяву та необхідні документи та робить запити до військових частин для отримання фінансових та інших документів, необхідних для призначення пенсії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.