Як відновити втрачені пенсійне посвідчення та трудову книжку: інструкція

Читать на русском

Пенсійне посвідчення, яке було втрачено або пошкоджено через війну, або трудову книжку, яка необхідна для виходу на пенсію, можна відновити

Читать на русском
Пенсія
Територіальний орган ПФУ може видати на руки пенсійне посвідчення

Пенсійне посвідчення, яке було втрачено або пошкоджено через війну, або трудову книжку, яка необхідна для виходу на пенсію, можна відновити

Через війну чимало пенсіонерів втратили свої правоустановчі документи або ж вони пошкоджені. Однак, ця ситуація не є критичною та безвихідною, адже відновити пенсійне посвідчення або трудову книжку, яка необхідна для призначення пенсії цілком можливо. Зробити це можна як онлайн, так і офлайн.

Як відновити пенсійне посвідчення

Пенсіонеру можна звернутися онлайн через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ (Пенсійного фонду України) або офлайн. В такому випадку, треба йти в територіальний орган ПФУ. Для оформлення заявки на відновлення документа потрібно надати:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
  • довідку про РНОКПП;
  • фото;
  • зразок підпису для електронного пенсійного посвідчення.

Територіальний орган ПФУ може видати на руки пенсійне посвідчення, а відділення банку може дати електронне пенсійне посвідчення. Ця послуга надається безоплатно, можуть бути стягнуть кошти за комісію. Термін виготовлення паперового посвідчення — два тижні, а електронного — 30 робочих днів

Зверніть увагу, що ВПО яким призначено пенсію, можуть отримати лише платіжні карти, які одночасно є пенсійним посвідченням.

Як відновити документи про трудову діяльність

Якщо ви втратили трудові документи потрібно звертатися за місцем останньої роботи або за новим місцем роботи за дублікатом.

Документи, які підтверджують загальний стаж — це довідки підприємств, установ, організацій, що уточнюють характер роботи працівника. Крім того, ви можете звернутися до правонаступника, якщо підприємтсва, де ви працювали раніше зараз немає, тоді довідку, що підтверджує загальний стаж, може видати правонаступник.

Також, можна звернутися до архіву, якщо немає правонаступника, там мають зберігатись документи цієї організації. У іншому випадку, коли документи в архіві не збереглися можна звертатися до суду.

Проте, досі проблемою залишається підтвердження стажу до 2001 року, коли не було персоніфікованого обліку відомостей. Для цього у деяких випадках прийдеться звертатися до суду.

Як переглянути свою електронну трудову книжку

Електронні трудові книжки — це цифрові аналоги паперових. Вони офіційно діють в Україні з 10 червня 2021 року. Їх впровадили, щоб удосконалити облік трудової діяльності українців та зменшити паперовий документообіг. 

Щоб переглянути свою електронну трудову книжку, алгоритм дій наступний. По-перше, увійдіть до особистого кабінету на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), банківської картки (BankID) або через Дія.Підпис. Далі треба діяти так:

  • У лівому боковому меню оберіть пункт «Електронна трудова книжка».
  • Натисніть кнопку «Дані ЕТК».
  • Оберіть вкладку «Відцифрована ЕТК».

Перевірте результат оцифрування відомостей про трудові відносини відповідно до наданих сканованих копій документів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.