Згідно з Законом Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, державне пенсійне страхування поширюється на осіб, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до її трирічного віку
В Україні матері та батьки, які йдуть у декретну відпустку, щоб виховувати дитину, можуть отримати додаткові три роки до страхового стажу. Цей стаж буде враховуватися при виході на пенсію. Експерти з пенсійної справи більш детально пояснили, за який "декрет" додається стаж.
Перш за все, експерти зауважуть, що розрізняють два визначення декретної відпустки:
Три роки стажу додаються саме в другому випадку. Тобто, коли жінка офіційно перебуває в декретній відпустці й отримує державну допомогу при народженні дитини — 860 гривень на місяць.
Важливим аспектом є те, що право на офіційну відпустку мають лише ті жінки, які мають статус працевлаштованих.
«Тобто, якщо жінка «в декреті» — це означає, що вона працевлаштована, написала заяву на відпустку на підставі листка непрацездатності чи наявності дитини, віком до трьох років, а роботодавець видав наказ про таку відпустку», — пояснюють експерти.
Поняття "неофіційного декрету" не існує. Перебування вдома з дитиною без оформлення відповідних документів на роботі не є рівнозначним перебуванню у декретній відпустці.
Щодо жінок, які не працюють, то їх ситуація вимагає додаткового пояснення:
Відповідно до законодавства України, якщо особа з інвалідністю з дитинства або дитина з інвалідністю має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу, ці виплати призначаються одночасно.
В ПФУ пояснили, що державна соціальна допомога, відповідно до Закону України № 2109-ІІІ, призначається та виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.Пенсія в разі втрати годувальника призначається та виплачується органами Пенсійного фонду України.
Пенсія призначається непрацездатним членам сім'ї, що перебували на утриманні померлого. Непрацездатними членами сім’ї вважаються, зокрема, діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.