Долар і євро стрімко дорожчають: НБУ встановив офіційний курс валют на 11 грудня

Як змінився курс валют станом на 11 грудня

НБУ оновив курс валют на 11 грудня
Обмін валюти

Національний банк України встановив офіційний курс валют на понеділок, 11 грудня. Згідно з даними регулятора, і американський долар, і європейська валюта знову почали дорожчати. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.

Така інформація з'явилася на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що курс долара США встановлено на рівні 36,74 гривні. Це на 7 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас курс євро встановлено на рівні 39,60 гривні. Це на 10 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем.

Курс валют на 11 грудня:

  • Долар США — 36,74 гривні;
  • Євро — 39,60 гривні;
  • Польський злотий — 9,15 гривні;
  • Швейцарський франк — 41,98 гривні;
  • Юань — 5,13 гривні.

При цьому варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу Мінфін, станом на 11 грудня в середньому купівля долара США відбувається за курсом 37,45 гривні, а продаж — 37,55 гривні. Водночас купівля євро в середньому відбувається за курсом 40,35 гривні, а продаж — 40,51 гривні.

Прогноз експертів

Раніше заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук зазначив, що регулятор може поступово збільшити амплітуду коливань курсу долара, а також роль обмінного курсу. Однак зробити точний прогноз на найближчий час практично неможливо. За словами експерта, в НБУ є можливості для того, щоб надалі дотримуватися обраної стратегії та задекларованих принципів.   

"У фокусі уваги залишатиметься курсова стійкість, яка має узгоджуватися зі збереженням під контролем інфляційних очікувань та приведенням інфляції до 5% мети НБУ у середньостроковій перспективі", - зазначив Сергій Ніколайчук.   

Аналітик переконаний, що збільшення амплітуди курсових коливань та ролі обмінного курсу мають допомогти адаптувати економіку до можливих потрясінь. Крім того, загальний обсяг інтервенції може залежати від макроекономічного розвитку, темпів інфляції, стану платіжного балансу та динаміки міжнародних резервів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube