Долар побив історичний рекорд: що буде з курсом далі

Читать на русском

Експерти пояснили, що впливає на курс долара в Україні та які прогнози

Читать на русском
На курс валют в Україні впливає одразу кілька факторів
НБУ, валюта

Експерти пояснили, що впливає на курс долара в Україні та які прогнози

Курс долара США наприкінці лютого досяг позначки 38,62 гривні, побивши історичний рекорд. Традиційно навесні українська гривня зміцнюється. Проте зараз на курс впливає війна, блокада польсько-українського кордону, міжнародна допомога та інші фактори. Експерти пояснили, від чого залежить валютний ринок в Україні, і на що чекати далі.

Як передає Економічна правда, наразі на курс валют впливає одразу кілька факторів. Зокрема, йдеться про сезонність. Річ у тім, що навесні аграрії традиційно продають свої валютні запаси. Таким чином, пропозиція на ринку стає більшою, а курс - меншим.

Серед важливих факторів також затримка міжнародного фінансування. Через це скорочується обсяг золотовалютних резервів та, одночасно, обсяги бюджетних розрахунків. Експерти зауважили, що досі не проголосований пакет підтримки від США, який передбачав виділення близько 8 мільярдів доларів допомоги. Також Україна розраховувала на фінансову підтримку від Європейського Союзу в розмірі 18 мільярдів євро. 

На курс валют в Україні впливає, зокрема, ситуація на польсько-українському кордоні. За словами керівника служби продажу казначейських продуктів банку "Авангард", це блокування впливає на обсяги експорту та імпорту (уповільнення логістики уповільнює грошові потоки). У результаті ситуація позначається на обсягах валюти, яка торгується на валютному ринку.

При цьому блокада впливає на імпорт товарів в Україну. Іншими словами, блокада кордону грає на користь зміцнення гривні.

"Чистий ефект блокади для імпорту становитиме в першому кварталі близько 400 мільйонів доларів. Натомість втрати для експорту будуть повністю компенсовані переорієнтацією на інші логістичні шляхи", - зауважили в Національному банку України.

Що буде з курсом валют далі?

Експерти зауважили, що стратегія НБУ після скасування режиму фіксованого курсу приносить свої плоди. Йдеться про те, що рекордні значення офіційного курсу долара вже не чинять психологічного тиску на ринок. 

22 лютого офіційний курс долара встановив новий рекорд - 38,62 гривні. При цьому готівковий валютний ринок практично не відреагував на це. Зазначається, що за останні пʼять місяців, протягом яких в Україні діє політика керованої гнучкості, різниця між готівковим та безготівковим курсами скоротилася з 2 гривень за долар до 20-30 копійок.     

Водночас у Concorde Capital експерти прогнозують, що середньорічний курс долара в 2024 році становитиме 39 гривень. Аналітики очікують, що наприкінці року долар США може подорожчати до 40-41 гривні.    

Яким буде курс валют у березні?

Експерт Данило Монін зазначив, що найімовірніше, долар у березні триматиметься позначки в 38 гривні за долар. На думку аналітика, фінансова підтримка партнерів може тримати американську валюту на більш-менш стабільній ціновій. Проте якщо цього не станеться, курс може злетіти.

"Є надія, що американці теж визначатимуться за березень із підтримкою України, і тому бачиться радше курс близько 38 гривень на весну", - зазначив експерт. 

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.