Долар та євро пішли вниз - Нацбанк України встановив курс валют на середу, 24 липня

Як змінився курс валют в Україні станом на 24 липня 2024 року

Курс валют
Курс основних валют, встановлений Національним банком України на середу, 24 липня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на середу, 24 липня. Долар впав у ціні на 10 копійок, євро також подешевшало. Про це свідчать дані сайту НБУ.

За даними регулятора, долар займає позицію з показником 41,23 гривні. Це на 10 копійок менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 44,76 гривні. Він впав у ціні на 22 копійки.

Курс валют на 24 липня:

  • Долар - 41,23 гривні;
  • Євро - 44,76 гривні;
  • Польський злотий - 10,46 гривні;
  • Швейцарський франк - 46,25 гривні;
  • Юань - 5,66 гривні.

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 24 липня в середньому купівля долара відбувається за курсом 41,62 гривні, а продаж - 41,74 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 45,31 гривні, а продаж - 45,50 гривні.

Як змінився попит на валюту

Директорка департаменту казначейських операцій Unex Bank Анна Золотько у коментарі виданню Delo.ua зазначила, що останні два тижні на валютному ринку виявилися доволі бурхливими. Від початку липня на ВРУ спостерігалося впевнене скорочення попиту на валюту.

"Котирування стабілізувалися в коридорі 40,4-40,8 гривні за долар, а середньоденний обсяг торгів впав до приблизно 180 мільйонів доларів. Це сприяло стабілізації ситуації й на готівковому ринку: послаблення девальваційних настроїв призвело до скорочення попиту у готівковому сегменті й понад два тижні готівковий курс долара тримався поблизу позначки 41 гривні за долар, дуже слабко реагуючи на коливання котирувань на ВРУ", – каже Золотько.

Вона додала, що від кінця минулого тижня попит на ринку суттєво зріс. Частково це пояснюється збільшенням бюджетних видатків, частково – зростанням попиту на валюту з боку імпортерів, зокрема через необхідність закупівлі енергетичного обладнання, попит на який серед українців останнім часом зріс в кілька разів. При цьому ж пропозиції валюти на ринку стало менше, в тому числі через зниження надходження валюти від агровиробників на початку нового маркетингового року.

"Протягом цього тижня на ВРУ спостерігалося відчутне зростання попиту та збільшення участі Національного банку в покритті дефіциту валюти. Середньоденні обсяги торгів з понеділка до четверга збільшилися до понад 230 мільйонів доларів. На цьому фоні котирування на ВРУ почали динамічно зростати й пройшли психологічну позначку 41,0 гривень за долар. Це дало додатковий поштовх та посилило валютний попит. У підсумку на завершення торгів четверга котирування сягали позначки 41,6 гривні за долар", – зазначила експертка.

На думку Золотько, готівковий ринок відреагував на цей тренд жваво. А зростання готівкового курсу знову підсилило девальваційні очікування та сприяло збільшенню попиту на валюту з боку населення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube