Долар та євро різко пішли вниз - НБУ встановив курс валют на п'ятницю, 5 липня

Як змінився курс валют станом на 5 липня 2024 року -

Курс валют
Національний банк України оновив курс валют на 5 липня 2024 року

Національний банк України встановив офіційний курс валют на п'ятницю, 5 липня. За даними регулятора, долар впав у ціні на 21 копійку. Євро також подешевшало. Відповідні дані опубліковані на сайті НБУ.

За даними НБУ, долар займає позицію з показником 40,54 гривні. Це на 21 копійку менше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Водночас євро, згідно з офіційним курсом, становить 43,78 гривні. Він впав у ціні на 6 копійок.

Курс валют на 5 липня:

  • Долар - 40,54 гривні;
  • Євро - 43,78 гривні;
  • Польський злотий - 10,19 гривні;
  • Швейцарський франк - 45,06 гривні;
  • Юань - 5,57 гривні.

Варто враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу "Мінфін", станом на 5 липня в середньому купівля долара відбувається за курсом 40,80 гривні, а продаж - 40,88 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 44,10 гривні, а продаж - 44,25 гривні.

Чи чекати зростання курсу долара цієї осені

Дисбаланси у зовнішній торгівлі змушують НБУ девальвувати гривню. Однак у 2024 році традиційне осіннє зростання курсу долара може і не відбутися. Про це йдеться в матеріалі видання РБК-Україна. Голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU Віталій Ваврищук відзначив позитивну тенденцію останніх місяців - помірну та контрольовану девальвацію гривні. Вона потрібна для того, щоб знизити високий дефіцит зовнішньої торгівлі. Він прогнозує курс на кінець року на рівні 42,3 гривні за долар.

Згідно з прогнозом заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослава Жаліла, достатній приплив зовнішньої допомоги стабілізує девальваційні очікування та дозволить покривати негативне сальдо зовнішньої торгівлі. За його словами, оптимістичні прогнози щодо врожаю плюс очікувані позитивні тренди у транспортуванні товарів Чорним морем дозволять збільшити експорт у другому півріччі, що покращить пропозицію на валютному ринку, і традиційна осіння хвиля девальвації може бути слабшою, або не станеться взагалі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube