ДТЕК вимагає від мешканки Дніпропетровщини сплатити 29 957 гривень за світло у квартирі, де ніхто не жив - яким було рішення суду

Жінка не погоджується з нарахованою сумою боргу обґрунтовуючи тим, що вона не використовувала електроенергію, бо не проживала за вказаною адресою у позові

ДТЕК
ДТЕК виставив жінці борг за світло у розмірі 29 957 гривень, але у квартирі ніхто не проживав та не користувався послугами

Працівники ДТЕК перевірили квартиру жінки та виявили порушення у вигляді самовільного підключення до електромережі. Вона отримала донарахування за необліковану електроенергію в розмірі 29 957 гривень. За її словами, там ніхто не проживав та не користувався послугами компанії. Про це йдеться у рішенні Заводського районного суду Дніпродзержинська (юридична назва суду), опублікованому 19 грудня 2023 року.

30.11.2021 року при перевірці дотримання ПРРЕЕ на об'єкті працівники Кам'янського РЕМ помітили порушення п. 2.3.3 ПРРЕЕ, що відповідає п. 8.4.2. ПРРЕЕ - самовільне підключення струмоприймачів або електропроводки до електромережі, що не є власністю АТ «ДТЕК Дніпровські електромережі» з порушенням схеми обліку. Самовільне підключення виконано відкрито. Вхідний та вихідний провід з'єднаний напряму. Лічильник не враховує електроенергію. Пломби на лічильнику відсутні. Внаслідок чого складено акт про порушення, який споживачка підписала. Тому з неї просять стягнути вартість необлікованої електричної енергії в розмірі 29 957 гривень. 

Жінка не погоджується з нарахованою сумою боргу обґрунтовуючи тим, що вона не використовувала електроенергію, бо не проживала за вказаною адресою у позові. Згідно з особовим рахунком квартиронаймачем був її брат, який відбував покарання і його квартира була порожнію і в ній ніхто не проживав. Вказаний у позові борг не міг з'явитися з показників лічильника, а був нарахований по встановленій потужності у квартирі. У 2022 році квартиронаймач повинен був повернутись, але помер у місцях позбавлення волі. Квартира не використовувалась ніким і лічильник на теперішній час не змінює свої показники, але ДТЕК за кожен місяць вказує більше ніж 1400 кВт/годин. 

Що вирішив суд? 

Суд задовольнив позов. З жінки на користь акціонерного товариства «ДТЕК Дніпровські електромережі» стягнуть 29 957 гривень вартість необлікованої електричної енергії, що виникла внаслідок порушення споживачкою.

"Факт самовільного підключення до мереж ДТЕК підтверджено, зважаючи на те, що порушень як при складанні акта про порушення ПРРЕЕ, так і при його розгляді комісією судом не встановлено, а визначення обсягу та вартості електричної енергії, недооблікованої внаслідок порушення, зазначеного в акті про порушення ПРРЕЕ проведено відповідно до чинного законодавства.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Справу керівника WOG Пивоварського передали до суду - у чому його звинувачують

Ігроманам більше не видаватимуть кредитів - подробиці від КРАІЛ

Повний перелік податків, які хоче підняти Кабмін, та наслідки цього рішення

Чи випишуть автоматично штрафи всім, хто не оновив дані, відповіли в Міноборони

ЄС надасть Укрзалізниці більше 40 мільйонів євро на євроінтеграцію

Перетворювач напруги з Епіцентру не сподобався покупцю - що вирішив суд

В Україні стрімко дорожчає автогаз: скільки доведеться платити

Як продовжити пенсію по інвалідності під час війни, пояснили юристи

Бізнес назвав найбільш реальну модель економічного бронювання: яку саме і які аргументи

Світла стане більше: до енергосистеми України підключили атомний блок

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube