Які є ризики зникнення найпопулярнішої криптовалюти
Запуск спотових криптовалютних фондів (ETF) у США може призвести до зникнення біткоїна, який є найпопулярнішою криптовалютою. Адже керувати ними будуть представники саме традиційної фінансової системи. Таку думку висловив колишній голова криптобіржі BitMEX Артур Хейз.
Про це експерт написав у своєму блозі на порталі Crypto Trader Digest. На думку аналітика, прив'язані до біткоїну ETF можуть бути вигідними для американської політичної еліти США. Йдеться саме про тих посадовців, які виступають проти криптовалюти. Експерт переконаний, що вони просто знищать біткоїн, якщо ETF стане успішним.
Експерт пояснив, що ця мережа може стати новою версією біткоїна. Проте якщо порівнювати з традиційними інвестиціями (зокрема, золотом та цінними паперами), особливістю найпопулярнішою криптовалюти є те, що вона залежить від активності трейдерів та інвесторів усередині мережі. Тобто, традиційна фінансова система практично не впливає на це. Водночас біткоїн став першим грошовим активом в історії, який існує лише в тому випадку, коли ним активно користуються люди.
Артур Хейз підкреслив, що у випадку, якщо "біткоїн припинить рухатися", майнери більше не будуть здатні підтримувати безпеку мережі. В такому випадку, вважає аналітик, може статися зникнення найпопулярнішою криптовалюти.
При цьому експерт звертає увагу на компанії, які працюють з традиційними фінансами, але виходять на ринок криптовалют. Часто вони купують активи, але не використовують їх активно. У випадку, якщо такі корпорації будуть закуповувати біткоїн і тримати його в себе, відсутність обігу теж може призвести до занепаду.
На порталі 99Bitcoins поділилися статистикою "некрологів" біткоїна. Йдеться про кількість матеріалів на популярних ресурсах, де писали про "смерть" найпопулярнішої криптовалюти. Тобто, про те, що інвестиції в біткоїн стали "марними". Виявилося, що в 2023 році таких матеріалів було сім. Останній "некролог" біткоїну з'явився 22 квітня: тоді оді венчурний інвестор Чамат Паліхапітія зазначив, що криптовалюта "мертва".
Слід зазначити, що найбільше "смерть" біткоїну оголошували в 2017 році. Тоді таких матеріалів було близько 124. У 2022 році "смерть" біткоїна оголошували 27 разів, а в 2021 році - 47 разів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.