Експерт розкритикував заборону Кабміну вмикати кондиціонери для держустанов

Читать на русском

Відповідна ініціатива нагадує експерту події в КНР, коли там ганяли мільярдами горобців

Читать на русском
ДТЕК
Тука вважає безглуздою заборону Кабміну вмикати кондиціонери для держустанов, адже проконтролювати це досить важко

Відповідна ініціатива нагадує експерту події в КНР, коли там ганяли мільярдами горобців

В Україні заборонили державним установам вмикати кондиціонери через дефіцит електроенергії. Однак неможливо проконтролювати дотримання цієї заборони та карати за її порушення. Про це заявив колишній заступник міністра з питань ТОТ і ВПО Георгій Тука.

Відповідна ініціатива нагадує події в КНР, коли там ганяли мільярдами горобців. Тука не розуміє, яким чином контролюватимуть вказану заборону

"Ну добре, ви забороните чиновникам вмикати кондиціонери, а яким чином ви здатні проконтролювати це? Яким чином ви здатні карати за порушення вашої постанови?", - сказав Тука.

На його думку, для заощадження на вуличному освітленні в містах, ймовірно, треба провести ревізію електромереж. Він навів приклад, що у Києві під час відключення світла, на вулиці Великій Васильківській не працюють світлофори на двох кварталах, а паралельно на тій самій ділянці на вулиці Антоновича — навпаки, світлофори заживлені.

"Я не можу зрозуміти, яким чином це взагалі впливає на економію електроенергії", - додав Тука.

 

Про заборону використання кондиціонерів 

7 червня Уряд прийняв розпорядження, яким заборонили використання кондиціонерів та зовнішнього освітлення будівель Кабміну, міністерствам, усім центральним органам виконавчої влади. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль закликав те саме зробити місцеве самоврядування та бізнес там, де це є можливим. Це дасть змогу давати більше електроенергії населенню.

"Окремо звертаюсь до місцевої влади щодо розумного обмеження вуличного освітлення та парків, вивісок, реклами. Усе це також варто обмежити", - наголошував Шмигаль. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.