Фірма, пов'язана з Черновецьким, планувала побудувати висотку на землі МО на Печерську в Києві - подробиці

Міноборони повернуло військовий містечко, яке хотіли продати за 6,5 млн доларів

В судах боролися за землі біля Київської фортеці
В судах боролися за землі біля Київської фортеці

Міністерство оборони разом з підрозділами ЗСУ та Офісом Генерального прокурора повернули у власність держави майновий комплекс в історичній частині Києва. Мова йде про нерухомість понад 3 тисячі квадратних метрів на ділянці площею 0,6 га. Приблизна вартість її сягає понад 260 мільйонів гривень. Про це повідомило Міноборони 12 липня цього року. 

Цей комплекс, за колишнього керівництва Міноборони, незаконно вибув з володіння держави. Після судового розгляду колишній високопосадовець був засуджений до 8 років ув’язнення, йдеться у повідомленні. 

«Незважаючи на судове рішення майновий комплекс тривалий час залишався у незаконному користуванні сторонніх осіб. Зловмисники навіть намагалися повторно продати державне майно за 6,5 млн доларів США. Попри труднощі, пов’язані зі знищенням документів, Міноборони у співпраці зі спеціалізованою прокуратурою забезпечили реєстрацію речових прав на цю нерухомість», - йдеться в офіційному повідомленні.

Відомо, що 10 липня Міноборони звільнило військове містечко від сторонніх осіб, залучивши спецпідрозділи Військової служби правопорядку ЗСУ та Національної поліції України. Наразі комплекс взято під охорону одним із підрозділів Збройних Сил.

Як Міноборони втрачало свою нерухомість

У Господарському суді Києва довгий час тривала суперечка щодо земель Міністерства оборони в межі військового містечка №11. Цю землю військові отримали за рішенням Київради 1951 року. І ця ділянка може перебувати виключно у власності держави, і відчужувати її можна було лише за згоди Кабміну. 

Міноборони бореться за землю біля Київської фортеці.
Міноборони бореться за землю біля Київської фортеці.

Мова йшла про ділянку на вулиці Рибальській, 24/16 у Печерському районі міста Києва. Ситуацію ускладнювало те, що спірна земля знаходиться в охоронній зоні пам`ятки архітектури національного значення «Башта № 5» Київської фортеці. 

Все почалося з грудня 2004 року, коли державне підприємство Міноборони «Київський госпрозрахунковий центральний експериментальний виробничий комбінат» продав фірмі "Дніпровський контракт" майно військового містечка.

«Продаж нерухомого майна здійснено продавцем на підставі дозволу Міністерства оборони України від 24.09.2004 № 227/4319, виданого відповідно до наказу Міністерства оборони України від 20.03.2004 №100 "Про організацію представництва Міністерства оборони України», - тобто у відомстві знали про те, що вони роблять.

По класиці жанру нерухомість декілька разів перепродавали, щоб ускладнити повернення її через суди. А з землею була інша історія. Ділянку, як стверджують військові, вони отримали за рішенням Київради 1951 року, проте не встигли її оформити. Цим скористалися спритні ділки та у грудні 2005 року 0,5917 га земель оборони передали в оренду на рік. А вже у березні наступного року ділянку військового містечка продали за 7,2 млн грн.

У жовтні 2006 року, за часів мера Черновецького, продали ще 1,5915 га за понад 24 млн грн. Дуже швидко, у грудні того ж 2006 року ці дві ділянки площею 2,18 га стали придатними для «будівництва офісно-житлового комплексу». На території планували звести висотки та комерційні приміщення та розробили проєкт забудови

Для забудови земель Міноборони розробили проєкт.
Для забудови земель Міноборони розробили проєкт.

Суперечка з поверненням майна Міноборони тягнеться з 2018 року, й справа не раз потрапляла до Верховного Суду. Останнє, що відомо з судового реєстру, це те, що 12 вересня 2024 року відбудеться чергове засідання Верховного Суду по цій справі. 

Хто був зацікавлений у забудові земель Міноборони

Як писав сайт «Наші гроші», забудовник був пов’язаний із колишнім зятем Черновецького, ексдепутатом Київради від блоку Леоніда Черновецького В’ячеславом Супруненком. 

«В часи головування Черновецького цю землю протиправно забрали у держави. Це не комунальна власність громади. Тому вимога Міноборони цілком справедлива», - переказував слова секретаря Київради Володимира Бондаренка сайт «Голка»

Сквер небесної сотні, теж не без допомоги Черновецького, Супруненко планував забудувати готельно-офісним комплексом. Проте у 2017 році землю повернули громаді. 

Інформатор писав, що заступника Кличка можуть звинуватити у крадіжці землі Міноборони.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube