У КРАІЛ повідомили, що налагодили обмін інформацією між бюро кредитних історій та реєстром осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів або участь в азартних іграх
В Україні мікрокредитні компанії, що перевіряють позичальників через бюро кредитних історій, отримують доступ до реєстру ігроманів, які роблять ставки за кредитні кошти. Це означає, що з 25 липня видавати таким особам споживчі кредити заборонено. Перед кожним укладанням правочину кредитори зобовʼязані впевнитись у відсутності такої відмітки щодо їх майбутнього позичальника. За порушення цієї вимоги передбачені штрафи. Про це повідомили у пресслужбі комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ).
У грудні 2023 року набрав чинності закон, який забороняє укладати договір про споживчий кредит з ігроманами, які потрапили до реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів або участь в азартних іграх та які використовують кредитні кошти для внесення ставок. Обов’язок тих, хто вирішує – давати гроші чи ні полягатиме в тому, що до укладення договору вони мають перевірити позичальника в реєстрі залежних шляхом звернення до бюро кредитних історій.
«Вказана вимога набирає чинності з дня оприлюднення КРАІЛ на своєму вебсайті повідомлення про забезпечення можливості доступу бюро кредитних історій до Реєстру», - йдеться на сайті комісії.
У комісії повідомили, що налагодили обмін інформацією між бюро кредитних історій та реєстром осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів або участь в азартних іграх. Вказується, що з 25 липня 2024 року буде забезпечено можливість доступу бюро кредитних історій, які уклали договори про інформаційну взаємодію, до реєстру.
"До уваги кредиторів, які видають споживчі кредити. КРАІЛ опублікувала оголошення про готовність з 25 липня системи обміну інформацією щодо наявності про особу відмітки про те, що вона використовує для гри в азартні ігри кредитні кошти. Це означає, що з 25 липня видавати таким особам споживчі кредити заборонено. Перед кожним укладанням правочину кредитори зобовʼязані впевнитись у відсутності такої відмітки щодо їх майбутнього позичальника. За порушення цієї вимоги передбачені значні штрафи. Кредитуйте відповідально", - прокоментувала народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк.
За результатом спільних заходів комісії з регулювання азартних ігор та лотерей і Служби безпеки України, 19 липня 2024 року Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України видав розпорядження № 554/2359 «Про блокування доменних імен». Згідно з розпорядженням, постачальникам електронних комунікаційних послуг доручено здійснити обмеження доступу (заблокувати доступ) на власних рекурсивних DNS-серверах до відповідних вебсайтів. Йдеться про здійснення обмеження доступу до 379 вебсайтів, через які надавався доступ до нелегальних азартних ігор. Крім того, впродовж квітня – липня 2024 року Національним центром оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій були видані розпорядження, згідно з якими постачальникам електронних комунікаційних послуг доручено обмежити доступ на своїх рекурсивних DNS-серверах до понад 2 300 доменних імен та їхніх піддоменів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.