Кабінет міністрів планує відмовитись від фінансування деяких шкіл: які заклади освіти залишаться без грошей

Читать на русском

Уряд більше не хоче витрачати державні кошти на школи, у яких навчається менше ніж 45 школярів, таке нововведення може запрацювати вже з 1 вересня 2025 року

Читать на русском
Освіта, реформи
Малокомплектні школи фінансуватися урядм не будуть

Уряд більше не хоче витрачати державні кошти на школи, у яких навчається менше ніж 45 школярів, таке нововведення може запрацювати вже з 1 вересня 2025 року

Кабінет Міністрів змінив порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. А також - формули розподілу освітньої субвенції, передбачивши поступове припинення фінансування так званих малокомплектних шкіл. Про це стало відомо 6 березня з повідомлення Міністерства освіти.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 5 березня з метою приведення цих документів у відповідність до закону "Про державний бюджет на 2024 рік", повідомляє пресслужба Міністерства освіти та науки.

Також урядовці хочуть припинити фінансування навчальних закладів, де навчається менш ніж 60 школярів. Відповідне нововведення запрацює з 1 вересня 2026 року. Кабмін вже погодив відповідні зміни до Порядку та умов надання освітньої субвенції з держбюджету місцевим бюджетам.
У Міністерстві освіти і науки зазначають, що відповідне рішення має стимулювати підвищення ефективності шкільної мережі та якості освіти.

«Для стимулювання підвищення ефективності шкільної мережі та якості освіти заплановано не дозволяти фінансувати коштом освітньої субвенції заклади освіти з кількістю учнів менш як 45 осіб (з 1 вересня 2025 року) та менш як 60 осіб (з 1 вересня 2026 року)», - йдеться в повідомленні МОН.

Для розрахунку розміру субвенції у 2024 році використовуватимуть розрахункову наповнюваність класів, визначену на 2022 рік. Однак надалі від фінансування шкіл з малою кількістю учнів планують відмовитися. Також рішенням уряду змінено розрахунок освітньої субвенції для приватних шкіл.

Крім того, виключено норми, які дозволяли використовувати залишки освітньої субвенції на створення безпечних умов у школах, запроваджених під час пандемії COVID-19, і норму щодо спрямування коштів на проведення розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, стипендії тощо.

Як раніше стало відомо, з початку 2024 року 2 700 українців отримали ваучер на навчання за державний кошт. Тепер вони зможуть здобути нову професію або спеціальність, чи підвищити свій професійний рівень. Держава вже профінансувала видачу ваучерів на 12 млн грн. Отримати спеціальний сертифікат на суму 30 тисяч гривень можна у Державній службі зайнятості. Використати його можна для оплати навчання.

На зʼїзді депутатів сепаратистського регіону Молдови була прийнята резолюція, яка звертається до Росії, зокрема до Путіна, з проханням про «захист» у зв'язку з посиленням тиску з боку Кишинева. Інститут вивчення війни повідомив, що Придністровські лідери спеціально використовують термін «захист», можливо, з метою спровокувати військову ескалацію. Щоб розібратися у цьому питанні, ми звернулися до українського політолога Андрія Золотарьова. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.