Кабмін дозволив призупинити платежі за іпотекою - кого це стосується

Читать на русском

Уряд вніс відповідні зміни до своєї постанови

Читать на русском
Кабмін, житло
Призупинити платежі за іпотекою дозволено постраждалим внаслідок війни

Уряд вніс відповідні зміни до своєї постанови

Кабінет Міністрів України дозволив позичальникам призупинити платежі за іпотекою. Однак це можливо, якщо майно зруйноване або пошкоджене внаслідок збройної агресії рф, а також розташоване в зоні активних бойових дій чи на тимчасово окупованій території.

Кабмін врегулював механізм підтвердження факту пошкодження іпотечного майна внаслідок війни. Відповідні зміни внесені до постанови від 19 квітня 2022 р. № 473. Про це повідомляє омбудсман України Дмитро Лубінець.

«Позичальник може звернутися в банк щодо призупинення платежів за іпотекою, якщо житло, на яке брав гроші, зруйноване або пошкоджене внаслідок збройної агресії РФ, а також розташоване в зоні активних бойових дій чи на ТОТ. Підтвердити такий факт тепер можна актом та/або звітом про технічне обстеження», - повідомив омбудсмен.

Йдеться про призупинення виплат основної суми кредиту, відсотків, комісій та інших платежів за договором про споживчий кредит.

«Підтримую внесені зміни, оскільки це суттєво спрощує та прискорює процедуру призупинення платежів за іпотечними зобов’язаннями, коли предмет іпотеки було пошкоджено або знищено», - пояснив Лубінець.

Раніше стало відомо, що Міністерство економіки планує дозволити використовувати ваучер на «єВідновлення» як передоплату іпотеки за програмою доступного іпотечного кредитування «єОселя».
Міністерство економіки планує дозволити використовувати ваучер на «єВідновлення» як передоплату іпотеки за програмою доступного іпотечного кредитування «єОселя». Про це повідомила міністр економіки Юлія Свириденко

«Маємо завдання стратегічне — хочемо об'єднати ваучер на відновлене житло й іпотеку. Думаю, за кілька місяців ми з таким новим продуктом до українців вийдемо», — сказала Свириденко.

Віцепрем'єр уточнила, що це дасть змогу використовувати сертифікат на «єВідновлення» для передоплати іпотеки за програмою «єОселя».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.