Кабмін заради промислового безвізу відновив позапланові перевірки підприємств: кого стосується

Читать на русском

В Україні уряд відновив позапланові перевірки одразу в двох сферах, це потрібно для угоди з ЄС

Читать на русском
В Україні знову будуть перевірки в двох галузях
Промисловий безвіз

В Україні уряд відновив позапланові перевірки одразу в двох сферах, це потрібно для угоди з ЄС

Планові та позапланові перевірки підприємств, які працюють у сфері комунальних послуг та виробництва непродовольчої продукції, в Україні будуть відновлені. Таке рішення ухвалили представники Кабінету міністрів, аргументуючи це важливим кроком у рамках рекомендацій Європейської комісії з підготовки до укладання Угоди АСАА (промисловий безвіз). Про це 11 березня повідомили в Міністерстві економіки України.

Зазначається, що в Україні буде відновлено позапланові перевірки у сфері надання комунальних послуг за напрямами: встановлення державних регульованих цін, законодавство про захист споживачів, метрологічний нагляд. Також відновлюються планові та позапланові перевірки непродовольчої продукції у трьох пріоритетних напрямках Угоди АСАА: електромагнітна сумісність, низьковольтне електричне обладнання, безпека машин та механізмів. Йдеться, зокрема, про побутову техніку, автоприлади, комп'ютери, циркулярні пилки, підіймачі для обслуговування транспорту, газонокосарки, кухонні комбайни тощо.   

Відомо, що під час попередніх консультацій представники українського бізнесу підтримали посилення нагляду за безпекою непродовольчої продукції. За словами представників Мінекономіки, такі правила перешкоджатимуть роботі нелегальних постачальників. 

Промисловий безвіз   

Це Угода про оцінку відповідності та прийнятності промислової продукції (Угода ACAA), підписання якої передбачено Угодою про асоціацію України з Європейським Союзом. Вважається, що отримати такий безвіз складніше, ніж митний безвіз, оскільки угоду про нього країни ЄС підписали лише з Ізраїлем і лише у фармацевтичній галузі. Цей документ про взаємне визнання, оскільки їх укладення ґрунтується на попередній гармонізації системи технічного регулювання країни-партнера із системою ЄС у конкретних галузях.   

На першому етапі "промисловий безвіз" України та Європейського Союзу запровадять лише в трьох сферах: машини, низьковольтне обладнання та електромагнітна сумісність. Серед переваг угоди експерти називають такі фактори:

  • Експорт та імпорт товарів, які потребують оцінювання безпечності органами з оцінювання відповідності, подешевшають;
  • Заощадження витрат, часу та сил на сертифікацію призведе до пожвавлення торгівлі з ЄС;
  • Промисловий безвіз зробить європейський ринок більш доступним для нових або невеликих українських компаній, у яких раніше не було можливості пройти сертифікацію в Європейському союзі;
  • Покращення іміджевої складової товарів, а значить - підвищиться довіра потенційних імпортерів;
  • Український бізнес зможе активніше інтегруватися в європейські ланцюжки виробництва. 

Готуйтеся до захопливої розмови про майбутнє Росії - особливо, її можливий розвал. Сьогодні ми поспілкуємося з Михайлом Орєшніковим, колишнім російським громадянином та чувашським сепаратистом, який під час пресконференції в Укрінформі висловив думку, що в Росії має зазвучати мова вибухівки. Дізнайтеся про те, що означає ця мова вибухів, як вона пов'язана з національним відродженням у Росії, та чому країна-терорист ніколи не зможе стати ліберальною державою.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.