Кабмін змінив порядок надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни: деталі

Читать на русском

Уряд визначив органи, що надаватимуть статус особи з інвалідністю внаслідок війни

Читать на русском
Військові, пільги
Змінено Порядок надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни

Уряд визначив органи, що надаватимуть статус особи з інвалідністю внаслідок війни

Кабінетом міністрів ухвалено рішення змінити порядок надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни. Також змінився Порядок надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України. Про це пише 9 квітня Sud.ua.

Кабмін виклав у новій редакції Порядок надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни українцям, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії рф в Донецькій та Луганській областях. А також забезпеченні їх проведення, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у звʼязку з військовою агресією РФ проти України.

Також викладено в новій редакції Порядок надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

«Це зроблено задля приведення їх у відповідність із Законом 3443-IX про внесення змін до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо спрощення процедури надання особам статусу учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сімʼї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України», - пояснюють урядовці.

Кабмін передбачив наступні зміни:

  • рішення про надання (відмову у наданні) відповідного статусу прийматимуть структурні підрозділи з питань ветеранської політики районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад;
  • подання заяви в електронній формі здійснюватиметься засобами Порталу Дія або Єдиного державного реєстру ветеранів війни, а також в паперовій формі через ЦНАП незалежно від задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування);
  • можливість обрати спосіб отримання відповідного посвідчення – або за місцем оформлення посвідчення у структурному підрозділі з питань ветеранської політики, або у ЦНАП.

Нові нормативно-правові акти поки не опубліковані.

Де ветерани можуть отримати психологічну підтримку

В Міністерстві реінтеграція надали контакти перевірених Фондів, Центрів та Громадських організацій, які надають психологічну підтримку ветеранам та їхнім родинам:

  • Урядова гаряча лінія 1545. З питань ветеранів війни та членів їхніх сімей – кнопка 9 на IVR (інтерактивна голосова відповідь).
  • Гаряча лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду за номером: 0 800 332 029.
  • ГО «Вільний вибір» – надає психологічну підтримку ветеранам, військовим та їхнім родинам у доказових методах психотерапії. Телефон гарячої лінії: (063) 646-49-91.
  • «Лісова поляна» – Центр психічного здоров’я та реабілітації МОЗ України. Психологічна допомога ветеранам і людям, які пережили полон. Для запису телефонуйте за номером: (073) 450-60-00.
  • Veteran Hub – безоплатно надає психологічні та юридичні консультації. Також тут можна отримати пояснення юристів щодо статусів і виплат, проходження ВЛК і МСЕК.
  • Онлайн-платформа Mental help – безоплатна професійна психологічна допомога та підтримка для українців.
  • Ucare – допоможе знайти висококваліфікованого психолога.
  • MARTA – це проєкт ментального здоров’я для ветеранів, їхніх рідних та близьких. Дає змогу анонімно пройти тестування, зрозуміти свій психологічний стан і за потреби знайти фахівця.
  • Мобільний застосунок «База». Тут зібрані матеріали про ментальне здоровʼя і вправи для самодопомоги. Також є можливість написати фахівцеві й отримати відповідь. Доступний на App Store та Google Play.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.