На судовому засіданні чоловік пояснив, що викрадений товар з Ашану йому потрібен був для власного користування, а грошей на їх купівлю не вистачало, оскільки при собі він мав приблизно 500-600 гривень
Чоловік зайшов до Ашану та звернув увагу на товари, які вирішив таємно викрасти, оскільки не мав при собі достатньої суми грошей на їх придбання. Він поклав викрадені речі до свого рюкзака, але при виході з гіпермаркету був зупинений охоронцем. Про це йдеться у вироку Святошинського районного суду Києва, опублікованому 17 травня 2023 року.
08.04.2023 року приблизно о 16:20 чоловік у гіпермаркеті «Ашан-Сосніних» намагався таємно викрасти товар на загальну суму 1 253 гривень. Він взяв з полиць мишку оптичну, комплект мобільних тригерів, бездротові навушники «Наvit», кабель «Ріko micro USB», лампочку «Led Videx», лампочку «Led Osram», лампу «Led 4w», два антиперспіранти та сховав в рюкзак. Надалі, не розрахувавшись, пройшов повз лінії каси та направився до виходу з приміщення, однак його зупинив охоронець. Таким чином, громадянин, здійснив закінчений замах на таємне викрадення чужого майна (крадіжку), вчинене в умовах воєнного стану, тобто вчинив злочин, передбачений ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України.
На судовому засіданні чоловік повністю визнав свою вину. Він пояснив, що вищевказані товари йому треба для власного користування, а грошей на їх купівлю не вистачало, оскільки при собі він мав приблизно 500-600 гривень. З початку війни на роботі скоротили зарплату і громадянин отримує лише 2 800 гривень на місяць. У вчиненому щиро розкаявся, просив суд суворо не карати та визначити йому іспитовий строк. На даний час звернувся по медичну допомогу та проходить обстеження, оскільки постійно перебуває в стресовому стані, а також шукає іншу роботу.
Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України і призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України його звільнили від відбування покарання, якщо він протягом іспитового строку у 2 роки не вчинить нового кримінального правопорушення та виконає покладені на нього обов'язки, а саме: періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.