Киянин відправив Укрпоштою посилку до Польщі, але митниця її повернула - що вирішив суд

Чоловік розповів суду, що у липні 2022 року уклав контракт з поляками, які бажали придбати лампи-фари літакові, після чого брокери підготували необхідні документи для міжнародного поштового відправлення Укрпоштою

Укрпошта
Чоловік без дозвільних документів намагався відправити Укрпоштою до Польщі лампи-фари літакові

Чоловік придбав лампи-фари літакові та вирішив відправити товар до Польщі. Для цього він скористався послугами Укрпошти, але під час митного огляду з'ясувалось, що громадянин не мав необхідних дозвільних документів. Про це йдеться у вироку Солом'янського районного суду Києва, опублікованому 31 липня 2023 року.

Чоловік, бувши з 1999 року фізичною-особою підприємцем, одним з видів діяльності якого є роздрібна торгівля побутовими електротоварами в спеціальних магазинах, у липні 2022 року придбав у невстановленої особи товари військового призначення - лампи-фари літакові «ЛФЛ 27-450-5» у кількості 20 штук, лампи-фари літакові «ЛФЛ 27-450+250» для подальшого імпорту до Республіки Польща. 28.07.2022 року він у відділенні «Укрпошта», не маючи необхідних дозвільних документів ДСЕК України на право здійснення міжнародних передач «контрольованих» товарів, подав для митного оформлення товаросупровідні документи, а саме: митну декларацію CN23 за номером № CV061060405UA.

01.08.2022 року під час митного огляду вищевказаних товарів встановлено, що лампи-фари літакові «ЛФЛ 27-450-5» та «ЛФЛ 27-450+250» мають ознаки товарів військового призначення. Відповідно до листа Держекспортконтролю України вироби із літерно-цифровим позначенням «ЛФЛ 27-450-5» та «ЛФЛ 27-450+250» відповідає опису товарів за позицією ML10а додатку до порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення, затвердженого постановою № 1807 КМУ від 20.11.2003 року. Відповідно до листа Держекспортконтролю України фізична особа-підприємець не зареєстрований в Держекспортконтролі як суб'єкт міжнародної передачі товарів, які підлягають державному експортному контролю, дозволів на право здійснення міжнародних передач товарів (надання послуг) в Держекспортконтролі не отримував. 

На судовому засіданні чоловік свою вину визнав повністю. Він розповів, що приблизно 20 років є ФОП, займається роздрібною торгівлею побутовими електротоварами - лампами. У липні 2022 року уклав контракт з поляками, які бажали придбати лампи-фари літакові, після чого брокери підготували необхідні документи для міжнародного поштового відправлення. 28.07.2022 року прибув до поштового відділення «Укрпошта», де передав для відправлення посилку з лампами для літаків. 

Яким було рішення суду? 

Суд визнав чоловіка винуватим у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді позбавлення волі на строк два роки без позбавлення права займатись певною діяльністю. На підставі ст. 75 КК України його звільнили від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком один рік, але він має виконувати певні обов'язки, а саме: періодично з'являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube