У White Rock Management використовують досвід 12 світових майнерів, які торгуються на біржі NASDAQ
Виторг біткоїн-майнера з українським корінням White Rock Management у 2022 році зріс на понад 200 мільйон доларів - вдвічі порівняно з 2021 роком. Компанія має дата-центри на трьох континентах і на 99,9% працює на відновлювальних джерелах енергії. Секрет її успіху полягає у глибокому аналізі досвіду найбільших гравців крипторинку, у гібридній бізнес-моделі та фінансуванні лише коштами засновника, без жодних позик.
За декілька років White Rock може увійти до трійки найбільших майнерів світу, певен засновник і єдиний акціонер – українець Сергій Тронь. Про це він розповів виданню Forbes Ukraine.
Інвестиції в інфраструктуру та інноваційне цифрове обладнання – ключова, доволі капіталомістка частина криптобізнесу. Компанія вкладається у програмне забезпечення, професійну команду, контроль ризиків, який зобов’язує нас робити аудитор з великої четвірки.
У White Rock Management використовують досвід 12 світових майнерів, які торгуються на біржі NASDAQ, попередньо проаналізувавши їхні успіхи і поразки. Серед них існує два флагмани: Marathon і Raid. Перший використовує хостингові майданчики зовнішніх операторів, а другий будує власну інфраструктуру.
"У White Rock Management ми обрали гібридний підхід: працюємо на хостингових майданчиках, водночас маючи власні майданчики. Саме це дозволило встояти, коли настала криптозима. Пріоритет нашої роботи – відповідність нормам ESG та споживання у майнінгу на 99,9% зеленої енергії", - вказав Тронь.
Усі інвестиції у White Rock Management – це власний капітал Сергія. Це кількасот мільйонів доларів на початковому етапі. Зараз увесь прибуток компанії реінвестується у розвиток.
Забезпечення функціонування White Rock Management досить оптимізовано з точки зору кількості працівників. У них є класичний бек-офіс штаб-квартири у місті Цуг (Швейцарія), де працюють CEO, CFO, CTO та інші – всього до 17 осіб. Є інженери у різних локаціях. Є фахівці дата-центрів – одним таким на 50 мегаватів може управляти лише троє людей. 82% собівартості виробництва біткоїна – це ціна спожитої електроенергії, тож вони шукають локацію, щоб вигідно її купити. Витрати на виробництво нині – 18-22 тисяч доларів за один біткоїн.
"Модель White Rock побудована так, щоб максимально диверсифікувати ризики – ми майнимо біткоїн і одразу ж його продаємо", - акцентував Тронь.
За три роки White Rock має шанси увійти у топтрійку найбільших майнерів світу за обсягами виробництва та підтримки глобальної мережі хешрейту біткоїна. Шлях, що дозволить їм це втілити: органічний розвиток, злиття та поглинання з більшими компаніями.
"Є компанії схожі на нашу, які перебувають у стресі через криптозиму, бо використовували позикове фінансування й не розраховували, що криптозима затягнеться. Ми стійкіші за інших, бо розвиваємося на власні кошти: у нас взагалі немає боргового навантаження. Це дозволяє інвестувати та реінвестувати навіть під час криптозими", - пояснив Тронь.
Зараз пріоритет White Rock – децентралізація. Вони прагнуть відкривати нові світові локації. Уже розвивають проєкти у Канаді та Південній Америці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.