Якщо генератор не придбати протягом 90 днів, то прийдеться повернути кошти, Кабмін встановив обмеження
Кабмін обмежив 90 днями можливість придбання генераторів за рахунок державної підтримки і додав вимогу надіслання фото генератора з відміткою геолокації. Зміни були внесені 5 липня. Про це пише Судово-юридична газета
Кабмін 5 липня вніс зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки фізичним особам, які встановлюють у власних домогосподарствах генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії. Тобто, генератори.
«Запроваджено обмеження строків до 90 календарних днів для придбання та встановлення гібридних систем електропостачання у власних домогосподарствах за рахунок державної підтримки», - пояснили в уряді.
Передбачено, що у разі невстановлення фізичною особою відповідного обладнання, громадянин має повернути отриману державну допомогу (компенсація відсоткової ставки) та в подальшому сплачувати відсоткову ставку за користування банківськими коштами у повному обсязі.
Визначено порядок моніторингу цільового використання встановленої гібридної системи електропостачання шляхом надсилання фізичною особою уповноваженому банку засобами електронного зв’язку фотографії з відміткою геолокації, а також даних про обсяги споживання електроенергії по особовому рахунку.
Також збільшено строк, на який можуть бути надані кредитні кошти до 10 років.
Міністерство охорони здоровʼя запевняє, що власників генераторів не штрафуватимуть за шум під час роботи цих приладів. МОЗ зазначає, що, згідно з законодавством, норми перевищення рівня шуму не застосовуються під час ліквідації аварійних ситуацій, якими є відключення електроенергії в Україні. Водночас Держпродспоживслужба трактує закон інакше.
Там стверджують, що штрафи за шум генераторів дійсно передбачені чинними нормами. Однак через складну ситуацію в енергетиці регулятор обмежився лише усними попередженнями.
Нагадаємо, що згідно з санітарними нормами, допустимий рівень шуму на прилеглих до житлових будинків територіях:
Якщо його порушити, власникові генератора може загрожувати до 255 грн штрафу. В разі повторного порушення штраф зросте до 510 грн. А для юридичних компаній - до 2 550 грн з конфіскацією джерела шуму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.